Pogoda - Sądeckie.pl1

Dzisiaj jest: 01. 03. 2021
Do końca roku: 305 dniW ratuszu odbył się patriotyczny koncert zatytułowany „Cisza trwa wrześniowa”

W ratuszu odbył się patriotyczny koncert zatytułowany „Cisza trwa wrześniowa”

Zgromadzeni na sali mogli usłyszeć piosenki poświęcone II wojnie światowej oraz wiersze o tej tematyce jak i listy żołnierzy z frontu. Koncert przygotowali nauczyciele Pałacu Młodzieży, uczestnicy Studia Piosenki Doroty Szymbary i grupy recytatorskiej Agnieszki Basiagi. Koordynatorem programu była Lucyna Urbańska.

 

Na widowni zasiadła dyrekcja i nauczyciele Pałacu Młodzieży oraz rodziny solistów. Nie zabrakło także przedstawicieli urzędu miasta. Koncertowi przysłuchiwali się Tomasz Baliczek, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki oraz dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Małgorzata Belska.

 

W koncercie wzięli udział podopieczni Studia Piosenki Doroty Szymbary: Urszula Woźniak, Jakub Jasiński, Weronika Przybycień, Karolina Niepsuj oraz absolwenci Studia Edyta Dobroszek i Mateusz Zwolenik, którzy gościnnie wystąpili w trakcie koncertu.

 

Podczas koncertu można było usłyszeć fragmenty listów żołnierzy, które z frontu pisali do rodzin, a także wiersze o tematyce wojennej autorstwa Agnieszki Osieckiej, czy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Przeczytali je podopieczni grup recytatorskich Agnieszki Basiagi.

 

Scenografię do koncertu przygotowały Renata Kubiesza i Anna Skierska – Jurczak. Koncert odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

 

Źródło i fot.: Pałac Młodzieży

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować