W Starostwie Powiatowym w Limanowej dyskutowano o Technologiach OZE i ich finansowaniu

Projekt LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA, który ma na celu wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii w Województwie Małopolskim, był tematem dwóch ważnych spotkań, które odbyły się ostatnio w Starostwie Powiatowym w Limanowej.

W Starostwie Powiatowym w Limanowej dyskutowano o Technologiach OZE i ich finansowaniu

Spotkanie pierwsze było adresowane do Przedsiębiorców z Powiatu Limanowskiego i dotyczyło nowoczesnych technologii z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE), ich możliwości finansowania oraz korzyści wynikających z ich stosowania. Szkolenie poprowadził ekspert z Instytutu Zrównoważonej Energii „MIĘKINIA” SP. z o.o. Po części teoretycznej uczestnicy mieli okazję do zadawania pytań i wymiany opinii na temat zaprezentowanych rozwiązań.


Spotkanie drugie zgromadziło gminnych Ekodoradców i poświęcone było dwóm kluczowym programom: „Czyste Powietrze” i „Mój Prąd”. Te programy oferują wsparcie finansowe dla inwestycji związanych z wymianą źródeł ogrzewania oraz instalacją OZE. Prelegentem tego spotkania był Doradca Energetyczny z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie. Podczas spotkania omówiono również kwestie dotyczące współpracy w drugiej fazie projektu LIFE między Powiatem a Gminami.


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować