Pogoda - Sądeckie.pl

9

Dzisiaj jest: 09. 12. 2021 Do końca roku: 22 dni
Jakość Powietrza:

W Starym Sączu odbył się IV Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Miejskiej Góry

W Starym Sączu odbył się IV Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Miejskiej Góry

Ponad 200 osób wzięło udział w IV Biegu i Marszu Nordic Walking o Puchar Miejskiej Góry w Starym Sączu. Nagrody zwycięzcom wręczył starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Po raz pierwszy górę zdobywali najmłodsi, startujących w trzech grupach wiekowych. Starsi biegacze walczyli o medale na dwóch dystansach – 5 oraz 16 km. Amatorzy Nordic Walkingu mieli do pokonania 5 km.


Wszystkim uczestnikom tego pięknego sportowego wydarzenia gratuluję kondycji i woli walki – mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Cieszę się, że aktywni są zarówno najmłodsi, jak i dorośli, w tym seniorzy.


Puchar Miejskiej Góry zdobyli Anna Sołtysik, najlepsza biegaczka wśród kobiet na dystansie 5 km (czas 00:30:57) oraz Wojciech Tarasek – najszybszy w kategorii mężczyzn na tym samym dystansie (czas 00:21:47). Na podium stanęli także burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Dobosz i dyrektor Lasów Państwowych Paweł Szczygieł. Zawodnicy ci startowali w marszy Nordic Walking i wywalczyli dobre czasy w swoich kategoriach wiekowych. Po raz drugi w biegu brała udział 68-letnia Barbara Woźniak z Niepołomic, która okazał się najlepsza w kategorii 60 plus, pokonując dystans 5 km w czasie 00:55:49.


Źródło: SPNS, fot. Paweł Szeliga

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować