Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 10. 2022 Dni od początku roku: 276 Dni do końca roku: 88
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

W Starym Sączu szykują się kolejne inwestycje drogowe

W Starym Sączu szykują się kolejne inwestycje drogowe

Na spotkaniu samorządowców z Wojewodą Małopolskim Łukaszem Kmitą i wicewojewodą Józefem Leśniakiem burmistrz Jacek Lelek odebrał symboliczną promesę na 9,5 mln zł. Promesa była symboliczna, ale rządowe wsparcie będzie jak najbardziej realne i przeznaczone na strategiczne rozwiązania komunikacyjne – małą obwodnicę Starego Sącza.

Pieniądze będą przeznaczone na kontynuację budowy ulicy Kardynała Wyszyńskiego i modernizację ulicy Podegrodzkiej. Nowa droga to będzie inwestycja oczywiście kompletna – dwa ronda, oświetlenie, ścieżka rowerowe, chodniki, miejsca parkingowe i most na Moszczeniczance.


To naprawdę strategiczna inwestycja dla dalszego rozwoju miasta – nie ukrywa satysfakcji burmistrz Jacek Lelek. – Dzięki kolejnemu odcinkowi Wyszyńskiego połączymy Strefę Aktywności Gospodarczej z powstającym właśnie osiedlem wielorodzinnym i osiedlem Słonecznym, a dodatkowo otworzymy nowe obszary pod działalność gospodarczą i dodatkowo uzyskamy małą obwodnicę, która wyprowadzi ruch z zabytkowej części miasta.


Z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych samorządy Subregionu Sądeckiego otrzymały ponad 168 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na remonty dróg, budowę kanalizacji, mostów, obiektów sportowych, czy infrastruktury turystycznej.


Źródło: UMSS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować