Pogoda - Sądeckie.pl14

Dzisiaj jest: 14. 04. 2021
Do końca roku: 261 dni
Jakość Powietrza

W ZSP w Krynicy-Zdroju przyszli budowlańcy zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności

W ZSP w Krynicy-Zdroju przyszli budowlańcy zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności

Takich fachowców poszukuje się na rynku pracy. A absolwenci Technikum budowlanego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju będą mieli naprawdę wiele umiejętności.

Technikum budowlane w naszej szkole to propozycja dla osób pragnących uzyskać szeroką wiedzę z zakresu projektowania, dokumentacji budowy, kosztorysowania, nadzoru budowlanego – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZP w Krynicy-Zdroju. - Kierunek jest praktyczny, a jego absolwenci poszukiwani na rynku pracy.


Uczniowie mogą skorzystać z unijnego projektu Erasmus „Z Krynicy-Zdroju do Europy podboju”, umożliwiającego zagraniczne wyjazdy na staż zawodowy (w 2021 roku to Grecja). Krynickie TB znajduje się też na liście Szkół Olimpijskich - co roku uczniowie budowlanki biorą udział i zdobywają laury w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.


Młodzież zdobywa wiedzę w nowoczesnych pracowniach zawodowych, uczy się projektowania w programie AutoCad i kosztorysowania w programie Norma Pro. Uczniowie odbywają staże w firmach budowlanych. Oferujemy im również staże zawodowe i dodatkowe szkolenia - dodaje dyrektor Maria Aleksander-Pisz.


Absolwenci kierunku z powodzeniem kontynuują naukę na uczelniach wyższych, zwłaszcza technicznych: Politechnice Krakowskiej, Politechnice Rzeszowskiej, czy Śląskiej. Po ukończeniu krynickiego Technikum budowlanego można zatrudnić się w firmach usługowo-remontowo-budowlanych w kraju i za granicą, w biurach projektowych, na stanowiskach prowadzenia dokumentacji budowy, kosztorysowania i nadzoru budowlanego, można również założyć własną działalność gospodarczą.


Szczegóły: http://krynica.szkola.pl/zsp/rekrutacja/technika/technikum-budowlane/


Źródło: SPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować