Pogoda Nowy Sącz

12

Dzisiaj jest: 12. 08. 2022 Dni od początku roku: 223 Dni do końca roku: 141
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Wiceminister Siarka uczestniczył w konferencji CYBERSEC FORUM 2021

Wiceminister Siarka uczestniczył w konferencji CYBERSEC FORUM 2021

„Cyfrowe technologie w Lasach Państwowych przyczyniają się do ochrony zwierzyny leśnej. Zaletą użycia drona jest szybka inwentaryzacja i błyskawiczna reakcja. Możemy również prowadzić obserwacje gatunków chronionych” – powiedział wiceminister klimatu i środowiska, Edward Siarka na Forum CYBERSEC w Krynicy-Zdroju.

To jedna z najbardziej wpływowych konferencji w Europie, której misją jest wzmocnienie i podkreślenie potencjału społeczno-gospodarczej współpracy międzyregionalnej. Wiceminister zabrał głos w panelu dotyczącym najnowszych technologii w gospodarce leśnej.


Systemy informatyczne stosowane przez Lasy Państwowe są strategicznym narzędziem w prowadzeniu gospodarki leśnej oraz pozwalają dostrzec zagrożenia pożarowe.


Nowoczesne środki rejestracji wizyjnej, takie jak kamery termowizyjne, drony i fotopułapki, są skutecznie wykorzystywane w walce z zaśmiecaniem lasu. Obserwujemy spadek nagannych zachowań, które niszczą piękny krajobraz leśny – podkreślił wiceminister Siarka.


Wykorzystanie nowych technologii jest pomocne w szacowaniu szkód łowieckich, kontroli stanu lasu czy oceny zniszczeń wywołanych huraganami. Dzięki temu możliwe jest szybkie reagowanie na zdarzenia o charakterze nagłym i właściwe oszacowanie ilości drewna. Aplikacja Bank Danych o Lasach to baza danych pozyskana z różnych projektów, dostępna dla każdego obywatela.


Źródło: MKiŚ

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować