Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną tylko do 30 listopada!

Wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną tylko do 30 listopada!

Termin składania wniosków o przyznanie świadczenia 300+ na wyprawkę szkolną mija 30 listopada br. 

 

Ponad milion złotych to kwota, która została przekazana mieszkańcom gminy Chełmiec od początku funkcjonowania programu „Dobry start” . Skorzystało z niego już ponad 2,5 tyś chełmieckich rodzin. W ramach programu wsparciem objęto  ponad  4 tyś  dzieci.  

 

Program „Dobry Start" znany również pod nazwa „Wyprawka 300+” to jednorazowa wypłata 300 złotych na wyprawkę szkolną dla uczących się dzieci w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Wniosek o wypłatę świadczenia może złożyć mama, tata lub opiekun dziecka za pośrednictwem internetu (on-line). przez portal Emp@tia ( empatia.mrpips.gov.pl ) lub bankowość  elektroniczną.  Wniosek  można złożyć również w  tradycyjny sposób tj wypełniając papierowy wniosek. Złożenie wniosku w lipcu i sierpniu gwarantuje wypłatę we wrześniu. Nieprzekraczalny termin na złożenie wniosków to 30 listopada br.

 

Na terenie gminy operatorem programu jest Wydział Świadczeń Wychowawczych, który został usytuowany w Chełmcu przy ulicy Marcinowickiej 25. W tym miejscu można złożyć wniosek oraz uzyskać wszelkie informacje dotyczące programu.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować