Wójt Chełmca i starosta nowosądecki planują inwestycje drogowe
Gmina Chełmiec w tym roku planuje budowę chodników w czterech miejscowościach oraz nowego mostu w Niskowej. Inwestycje będą realizowane we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu, przy połowicznym finansowaniu gminy, co ma poprawić bezpieczeństwo i komfort mieszkańców.
Gmina Chełmiec planuje w tym roku szereg inwestycji drogowych realizowanych wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu. Najważniejsze z nich to budowa chodników w Świniarsku, Marcinkowicach, Chomranicach i Librantowej oraz planowany nowy most w Niskowej.
Wójt Chełmca, Stanisław Kuzak, spotkał się w tym tygodniu z Tadeuszem Zarembą, starostą nowosądeckim, aby omówić zakres współpracy i inwestycji, w których gmina będzie partycypować finansowo. W spotkaniu uczestniczyli również Wojciech Błażusiak, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, oraz radny Rady Powiatu, Paweł Łabuda.
Spotkanie miało charakter roboczy i pozwoliło wskazać inwestycje, które mają być rozpoczęte w tym roku w ramach porozumienia z gminą Chełmiec – wyjaśnia wójt Kuzak. – Dokładamy 50 procent kosztów do inwestycji drogowych, które powiat będzie realizował na terenie naszej gminy.
Budowa chodników obejmie odcinki w czterech miejscowościach: Marcinkowicach, Chomranicach, Świniarsku oraz Librantowej. Gmina posiada już przygotowane projekty tych inwestycji, a powiat będzie odpowiedzialny za ich realizację.
Planujemy również wybudować nowy most w Niskowej. Projekt został już opracowany przez gminę i przekazany do Starostwa, które złożyło wniosek o dofinansowanie z Rezerwy Budżetu Państwa – dodaje wójt.
Stanisław Kuzak podkreśla, że współpraca z powiatem nie ogranicza się do obecnych projektów. – Wraz ze starostą Tadeuszem Zarembą przygotowujemy kolejne projekty przebudowy dróg, których realizację chcielibyśmy rozpocząć jeszcze w tym roku – zapowiada wójt Chełmca.
Źródło: Fot. Gm. Chełmiec
Komentarze