Pogoda Nowy Sącz

1

Dzisiaj jest: 01. 12. 2022 Dni od początku roku: 334 Dni do końca roku: 30
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Wracają opłaty za parking w strefie płatnego parkowania

Wracają opłaty za parking w strefie płatnego parkowania

W kwietniu, w związku z panującą pandemią koronawirusa, radni podjęli uchwałę o zawieszeniu opłat za parking w strefie płatnego parkowania. Miała ona obowiązywać do odwołania.

 

Teraz rząd luzuje obostrzenia, dlatego więcej osób przemieszcza się, co powoduje deficyt miejsc postojowych.


Z tego powodu sądeccy radni podczas wczorajszej 2 części XXX Sesji Rady Miasta Nowego Sącza, debatowali nad przywróceniem tych opłat.

 

Konieczność podjęcia przedmiotowej uchwały przedstawił wiceprezydent Artur Bochenek.

 

W celu wymuszenia rotacji i zwiększenia ilości miejsc postojowych konieczne jest podjęcie przedmiotowej uchwały. W związku z faktem ze większość miast przywróciło strefę płatnego parkowania, w tym miasta i gminy sąsiadujące z Nowym Sączem, jak również w związku z faktem, że miejsca parkingowe są niejednokrotnie zajmowane na kilka godzin, czasami nawet na cały 8-godzinny dzień pracy. Patrząc po tablicach rejestracyjnych większość pojazdów była spoza miasta Nowego Sącza. Powoduje to utrudnienia nie tylko dla mieszkańców, ale i przedsiębiorców. 

 

Wiceprezydent przedstawił 8 pism od lokalnych przedsiębiorców, którzy prosili, aby te opłaty wróciły, gdyż możliwość dotarcia do ich przedsiębiorstw jest utrudniona.

 

Po krótkiej dyskusji, głosami 17 radnych (6 wstrzymało się od głosu) zostały przywrócone opłaty za parkingi w strefie płatnego parkowania.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować