Wybuch gazu na ulicy Krakowskiej w Nowy Sączu

Wybuch gazu na ulicy Krakowskiej w Nowy Sączu

Po przybyciu przez Straż Pożarną na miejsce zdarzenia ustalono, że z niewyjaśnionych przyczyn w mieszkaniu na drugiej kondygnacji doszło do wybuchu gazu oraz pożaru kuchni. 

 

Mieszkańcy nie czekali bezczynnie i ugasili pożar gaśnicami proszkowymi jeszcze przed przybyciem strażaków. Co bardzo ważne, wykazali się oni nie lada odwagą, bo w mieszkaniu znajdowały się dwie 11-kilogramowe butle z gazem, zostały one zakręcone i wyniesione na zewnątrz obiektu właśnie przez mieszkańców.

 

 

W chwili zdarzenia w budynku przebywało jedenaście osób, poszkodowane zostały dwie osoby. Starsza kobieta z poparzeniami i starszy mężczyzna z objawami duszności, zostały one zabrane do szpitala.

 

Staż pożarna zabezpieczyła miejsca zdarzenia, odłączyła prąd w budynku oraz zakręciła gaz w całym obiekcie. Sprawdzono również mieszkania pod kątem zagrożenia pożarowego, otwarto okna w mieszkaniu w celu przewietrzenia. 

 

Gdy już wydawało się, że kryzys zażegnany, zauważano naruszenie stabilności ścian nośnych i działowych budynku na drugiej i trzeciej kondygnacji. W związku z tym ratownicy znajdujący się w wewnątrz, bezzwłocznie opuścili budynek a na miejsce został wezwany, Inspektor Nadzoru Budowlanego.

 

Pracownik Nadzoru Budowlanego po oględzinach budynku i wykonaniu niezbędnych czynności zdecydował o wyłączeniu z użytku drugiej i trzeciej kondygnacji. Mieszkańcom pierwszej kondygnacji zezwolił na użytkowanie mieszkań.

 

Na miejsce zdarzenia przybyło Pogotowie Gazowe i Energetyczne oraz Grupa Dochodzeniowo - Śledcza KM Policji w Nowym Sączu. Butle z gazem zostały zabezpieczone przez Policję do dalszego dochodzenia. 

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować