Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Wychodzisz z domu zabezpiecz swoje mieszkanie!

Wychodzisz z domu zabezpiecz swoje mieszkanie!

W listopadzie sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniach do dwóch podsądeckich domów. Złodzieje weszli wykorzystując otwarte okno i garażowe drzwi. W wyniku kradzieży ich właściciele stracili przedmioty warte łącznie 12 tys. złotych w tym biżuterię, elektronarzędzia i skuter.

 

Policja apeluje o przezorność i właściwe zabezpieczanie domów, budynków gospodarczych, mieszkań, piwnic czy garażów, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamaniem i kradzieżą.

 

Wychodząc z domu należy dokładnie zamknąć drzwi i okna, także balkonowe, piwniczne i dachowe. Należy pamiętać również o zabezpieczeniu drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych. Jeśli dom posiada system alarmowy, należy go włączyć. Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać kluczy pod wycieraczką, na parapecie czy w innej tego typu „kryjówce”.

 

W mieszkaniach warto montować solidne drzwi z patentowymi zamkami. Mieszkania na parterze i najniższych piętrach są najbardziej narażone na włamanie czy kradzież, dlatego nie należy zostawiać otwartych okien i drzwi balkonowych pod swoją nieobecność.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować