Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 04. 2021
Do końca roku: 254 dni
Jakość Powietrza

Wyjątkowa wystawa sztuki "Rzeczpospolita Zakopiańska 2018"

Wyjątkowa wystawa sztuki "Rzeczpospolita Zakopiańska 2018"

W Galerii Sztuki XX wieku w Zakopanem w dniu 31 października 2018 r. została otwarta unikatowa wystawa sztuki "Rzeczpospolita Zakopiańska 2018". Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji jej zobaczyć polecamy wybrać się do muzeum - wystawę będzie można obejrzeć aż do 31 stycznia 2019 r.

 

Wystawa "Rzeczpospolita Zakopiańska 1918" przypomina o tym że Zakopane jako pierwsze miasto polskie wyswobodziło się w dniu 31 października 1918 r. spod panowania zaborcy. W wernisażu uczestniczył m.in. burmirstrz Zakopanego, który złożył podziękowania za przygotowanie wystawy. Zanim ekspozycja czasowa została oficjalnie otwarta dla zwiedzających, odbył się krótki występ orkiestry smyczkowe Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem.

 

Wystawa "Rzeczpospolita Zakopiańska 1918" dokumentuje proces historyczny odzyskania niepodległości i początków budowy polskiej adminisracji w Zakopanem. Dzieła sztuki, które powstały w tym mieście w okresie formowania Legionów Polskich i tworzenia niepodległego państwa polskiego. Wystawa przypomina o artystach 20 – lecia międzywojennego, w tym m.in. Stefana Żeromskiego – polskiego pisarza i działacza społecznego. 

 

Wystawa został objęta Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować