Wypadek na DK75 w Witowicach Dolnych. Zderzyły się dwa pojazdy

11 czerwca o godzinie 15:28 zastępy straży pożarnej z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Łososina Dolna oraz OSP Rożnów zostały zadysponowane do działań w Witowicach Dolnych.

Wypadek na DK75 w Witowicach Dolnych. Zderzyły się dwa pojazdy

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło tam do zderzenia samochodu osobowego i samochodu ciężarowego na drodze krajowej nr 75. W wyniku uderzenia samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu, a samochód ciężarowy znajdował się na prawym pasie jezdni. W obydwu pojazdach podróżowali sami kierowcy. Kierowca samochodu osobowego był przytomny, ale zakleszczony w pojeździe. Kierujący samochodem ciężarowym opuścił pojazd o własnych siłach, nie odnosząc widocznych obrażeń. Z uszkodzonych pojazdów nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Ruch na drodze był zablokowany w obu kierunkach.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do zakleszczonego kierowcy samochodu osobowego przy użyciu zestawu narzędzi hydraulicznych oraz podręcznego sprzętu burzącego. Udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie rozłączono instalację elektryczną w uszkodzonym samochodzie i ewakuowano poszkodowanego na zewnątrz pojazdu na noszach typu deska. Osobę poszkodowaną przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Dokonano również sorpcji rozlanych płynów silnikowych. Funkcjonariusz Policji wyznaczył objazd miejsca zdarzenia innymi drogami, a zastęp OSP Rożnów kierował ruchem drogowym na objazdy. Usunięto uszkodzone pojazdy z miejsca zdarzenia, a jezdnię dodatkowo doczyszczono po zabraniu pojazdów. Na miejscu zdarzenia pozostał patrol Policji wraz z biegłym sądowym prowadzący czynności dochodzeniowe. Działania strażaków trwały ponad trzy i pół godziny.

Fot. PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować