Pogoda Nowy Sącz

29

Dzisiaj jest: 29. 09. 2023 Dni od początku roku: 271 Dni do końca roku: 93
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Wypadek w Żegiestowie. Dwie osoby trafiły do szpitala

Wypadek w Żegiestowie. Dwie osoby trafiły do szpitala

18 września o godzinie 18.20 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Muszyna oraz OSP Żegiestów zadysponowane zostały do działań w Żegiestowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na zakręcie drogi wojewódzkiej 971 doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Samochodami podróżowało łącznie siedem osób w tym trójka dzieci. Dwie osoby zostały poszkodowane, w tym dziecko. Z samochodów nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych.


Działania zastępów straży pożarnej polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Strażacy JRG wręczyli każdemu dziecku pluszowego misia w ramach wsparcia psychicznego. Odłączono akumulatory w obu pojazdach.


Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Zakręcono zawory LPG w obu pojazdach. Usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni. Kierowano wahadłowo ruchem drogowym do czasu zakończenia czynności prowadzonych przez Policję.


W trakcie prowadzonych działań na miejsce dotarły dwie karetki. Dziecko poszkodowane po przebadaniu pozostało na miejscu zdarzenia. Dwie osoby dorosłe zostały zabrane do szpitala. Po odjeździe karetek na miejscu zdarzenia pozostał zastęp OSP Żegiestów wspomagający patrol Policji w czynnościach dochodzeniowych. Działania strażaków trwały prawie cztery godziny.


Źródło: PSPNS


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować