Za nami 282. Koncert u Prezydenta. Było "klasycznie i romantycznie"

W Sali Reprezentacyjnej ratusza w Nowym Sączu odbył się 282. Koncert u Prezydenta. Tym razem publiczność mogła wysłuchać recitalu "Klasycznie i romantycznie" w wykonaniu Joanny Albrzykowskiej - Cifford.

Za nami 282. Koncert u Prezydenta. Było "klasycznie i romantycznie"

Sopranistka zaśpiewała utwory polskich kompozytorów, takich jak Stanisław Moniuszko, Fryderyk Chopin, Mieczysław Karłowicz czy Ignacy Paderewski. Towarzyszyła jej na fortepianie prof. Anna Barbara Mirek.


Koncert był okazją do zapoznania się z bogactwem polskiej muzyki klasycznej i romantycznej, a także z twórczością europejskich artystów, m.in. Antoniego Dworzaka, Edwarda Piecha i Xaviera Montsalvatge.


Joanna Albrzykowska - Cifford zachwyciła słuchaczy swoim pięknym głosem i interpretacją utworów, a prof. Anna Barbara Mirek wykazała się mistrzostwem gry na fortepianie.


***

Joanna Albrzykowska - Clifford

Śpiewaczka operowa (sopran liryczny). Studia muzyczne rozpoczęła w 1983 roku w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. I. Jasińskiej-Buszewicz, a ukończyła w 1988 roku w Tilburgu (Holandia). Podczas studiów w Holandii brała udział w wielu programach radiowych i telewizyjnych oraz nagrała jako solistka kilka płyt. Występowała w licznych recitalach i koncertach organizowanych dla Polonii w Belgii, Holandii, Niemczech, Francji i Szwajcarii. Jej repertuar obejmuje opery, operetki, musicale oraz muzykę sakralną. Współpracowała z operami w Amsterdamie (1989–1992) i w Aachen (2001/2002) oraz w Meiningen k. Eisenach (2003/2004). Brała udział w I Międzynarodowym Konkursie im. Stanisława Moniuszki w Warszawie (1992). Uczestniczyła w licznych kursach wokalno-aktorskich i warsztatach wokalnych. Po powrocie do kraju kontynuowała działalność artystyczną oraz zajęła się pracą pedagogiczną. Śpiewała na Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy (2001, 2002). Regularnie występuje w Niemczech i Holandii z repertuarem muzyki sakralnej. Koncertowała, otwierając IX Polsko-Francuski Festiwal Kulturalny w Lambres lez Douai we Francji (2008). Od roku 2008 współpracuje z Klubem Esperanto, z którym koncertowała zarówno w kraju, jak i za granicą (m.in. Dania, Litwa, Słowacja). Angażuje się również w działalność charytatywną.


Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować