Za nami wernisaż wystawy Piotra Pawła Drozdowicza Przestrzenie ożywione

Piotr Paweł Drozdowicz, Przestrzenie ożywione, to tytuł wystawy, która została otwarta 15 stycznia 2024 roku w Galerii SOKÓŁ MCK.

Za nami wernisaż wystawy Piotra Pawła Drozdowicza Przestrzenie ożywione

Na wystawie można podziwiać prace malarskie i rysunkowe artysty, wykonane w różnych technikach i stylach, od lat dziewięćdziesiątych do współczesności. Artysta sam dokonał wyboru dzieł, które prezentują jego osobistą i konsekwentną wizję sztuki, opartą na tradycji malarstwa.


Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników sztuki o klasycznym warsztacie. Drozdowicz maluje postacie, sceny rodzajowe, martwe natury, używając intensywnych kolorów i różnorodnych faktur. Jego obrazy tworzą atmosferę ciszy i spokoju, dzięki statycznym kompozycjom, wieloplanowości i harmonii barw.


Drozdowicz maluje to, co widzi i co go otacza – siebie, rodzinę, pracownię, krajobraz – bez odwoływania się do idei konceptualnych czy skomplikowanych rozwiązań formalnych. Jego malarstwo jest proste, bezpośrednie, szczere, oparte na wrażeniowej obserwacji i spontanicznej reakcji. Jego obrazy są melancholijne, emocjonalne, pełne intensywności życia codziennego – tych prostych zdarzeń i gestów, które często umykają uwadze, ale zostają utrwalone na płótnie.


Wystawa Piotra Pawła Drozdowicza, Przestrzenie ożywione, potrwa do 11 lutego 2024 roku w Galerii SOKÓŁ MCK. Serdecznie zapraszamy do jej zwiedzania.


Więcej zdjęć tutaj.


Źródło: MCK Sokół

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować