Pogoda - Sądeckie.pl28

Dzisiaj jest: 28. 02. 2021
Do końca roku: 306 dniZakończył się I etap modernizacji części sieci ciepłowniczej zasilającej Osiedla Westerplatte i Barskie

Zakończył się I etap modernizacji części sieci ciepłowniczej zasilającej Osiedla Westerplatte i Barskie

Prezydent Ludomir Handzel wraz z Prezesem MPEC-u Pawłem Kupczakiem otworzyli dzisiaj zmodernizowany odcinek sieci ciepłowniczej. Łącznie zostanie wyremontowane 5 kilometrów sieci.

 

W 60 blokach zostały zamontowane kompaktowe węzły dwufunkcyjne, jak również zostało położonych 4824 metry nowej sieci, która zastąpiła ponad 40 letnią wysłużoną starą sieć, a ta nowa jest w technologii preizolowanej, która będzie znacznie ograniczała straty w przesyle ciepła. Więc w tym momencie z takiego krajobrazu Nowego Sącza znikną zielone paski w zimie trawy, która była podgrzewana tą siecią, przez co były rożnego rodzaju straty, które odbijały się również w portfelach mieszkańców Osiedla Barskie i Westerplatte – powiedział Prezes Zarządu MPEC Paweł Kupczak

 

II etap związany z tymi pracami, czyli zasypanie wszystkich dziur, przekopów ma potrwać do października. Z kolei w przyszłym roku do końca maja wykonawca, czyli Konsorcjum Rzeszowskich Firm Termotest i Presystem ma dokonać tych odtworzeń. 

 

Prezes MPEC zwrócił się z prośbą do mieszkańców tych osiedli, gdyby się okazało, że te odtworzenia nie przebiegają tak jak by oni chcieli i oczekiwali tego, o wiadomość na specjalnie utworzony w tym celu w MPEC adres internetowy interwencja@mpecns.pl.

 

Wszystkie tego typu zdarzenia należy tam zgłaszać. Na pewno zadbamy o to, aby wykonawca te rzeczy wykonał, które miałby tutaj zrealizować w ramach odtworzenia – mówi Paweł Kupczak.

 

Prezydent Ludomir Handzel chce, aby dzięki tej inwestycji, która spowoduje oszczędność energii cieplnej, mieszkańcy płacili mniej za ogrzewanie.

 

Te inwestycje, które powodują ze możemy oszczędzać tą energie cieplną, że nie podgrzewamy trawników spowodują, że to ciepło będzie przede wszystkim stabilnie dostarczane, ale też mam nadzieję, że pomimo tego, że w tym roku cena energii elektrycznej wzrosła o 70%, miału węglowego o 5% to te działania inwestycyjne, ale i zmiana sposobu zarządzania spółką MPEC spowodują, że jeszcze przed sezonem grzewczym MPEC obniży swoje taryfy dla mieszkańców Nowego Sącza. I to jest chyba dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników ciepła systemowego w Nowym Sączu, to też jest forma walki o czyste powietrze w mieście – powiedział prezydent.

Zakończył się I etap modernizacji części sieci ciepłowniczej zasilającej Osiedla Westerplatte i Barskie Nowy Sącz Zakończył się I etap modernizacji części sieci ciepłowniczej zasilającej Osiedla Westerplatte i Barskie Nowy Sącz

Fot. Fb Prezydent Ludomir Handzel

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować