Zakończyła się 8. edycja ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

W dniach od 19 października do 15 grudnia br. odbywała się ogólnopolska kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która miała na celu uświadomienie kierowcom znaczenia prawidłowego oświetlenia pojazdów.

Zakończyła się 8. edycja ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

W ramach tej inicjatywy, na wybranych stacjach diagnostycznych w Nowym Sączu i okolicach, kierowcy mogli skorzystać z bezpłatnej kontroli stanu i ustawienia świateł w swoich samochodach. Wiele osób skorzystało z tej możliwości i poprawiło bezpieczeństwo na drogach.


Policjanci ruchu drogowego z nowosądeckiej komendy wspierali kampanię, informując o niej kierowców i zachęcając do weryfikacji oświetlenia pojazdów. Ponadto, przeprowadzali kontrole techniczne pojazdów, z naciskiem na sprawność świateł. W ciągu dwóch miesięcy akcji, policjanci sprawdzili 4014 pojazdów, z czego 338 miało uszkodzone oświetlenie, a 86 kierowców jechało bez włączonych świateł. Policjanci zatrzymali także 188 dowodów rejestracyjnych pojazdów z powodu niesprawności technicznej.


Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” była ważnym działaniem na rzecz poprawy warunków jazdy i ograniczenia zagrożeń na drogach. Prawidłowe oświetlenie pojazdów jest nie tylko obowiązkiem prawnym, ale także kwestią odpowiedzialności i szacunku dla innych uczestników ruchu.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować