Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

Zakończyła się konferencja CYBERSEC CEE Regions & Cities

Zakończyła się konferencja CYBERSEC CEE Regions & Cities

Interesujące panele, ekscytujące dyskusje i ciekawe wymiany zdań – tak wyglądała jedna z najbardziej wpływowych konferencji w Europie - CYBERSEC CEE Regions & Cities.

W perle małopolskich uzdrowisk rozmawiano z ekspertami i specjalistami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, a jednym z gości honorowych był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło: W kierunku cyfrowego świata opartego na wartościach. Organizatorem wydarzenia był Instytut Kościuszki, a głównym partnerem instytucjonalnym Województwo Małopolskie.


European Cybersecurity Forum - Cybersec 2021 przeszło do historii. Dziękujemy Instytutowi Kościuszki za profesjonalną organizację tej niezwykle ważnej konferencji. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że kilkanaście ostatnich miesięcy całkowicie zmieniło świat, w każdym jego aspekcie. Czas pandemii był bez wątpienia momentem cyfrowego przyspieszenia. Na niespotykaną dotąd skalę musieliśmy się skupić na bezpieczeństwie cyfrowym - mówił marszałek Witold Kozłowski.


Rozwój cyberprzestrzeni to jedno z największych wyzwań, przed jakimi stoi dzisiaj ludzkość. Pandemia koronawirusa pokazała nam wszystkim, jak wielkie możliwości daje cyfryzacja – wystarczy wspomnieć choćby to najprostsze, możliwość pracy zdalnej, szybkiego komunikowania się, przesyłania danych – ale także, jak bardzo potrzebne jest zapewnienie bezpiecznego funkcjonowania danych w systemach teleinformatycznych. Zależy od tego bezpieczeństwo nas wszystkich, naszych granic, naszej gospodarki, naszych obywateli. Dlatego tak ważny jest rozwój systemów cyberbezpieczeństwa, które pozwolą nam reagować i zapobiegać zagrożeniom pojawiającym się w sieci - mówił obecny na konferencji Prezydent Andrzej Duda.


Podczas wydarzenia zaprezentowano cztery ścieżki tematyczne: Cyfrowa Przestrzeń, Cyfrowe Trójmorze, Cyberbezpieczeństwo Administracji Samorządowej oraz Krynica Goes Digital.


Ponad 1500 uczestników online, ponad 600 wydanych identyfikatorów, blisko 60 paneli i dyskusji na 4 scenach – tak w liczbach możemy podsumować kończącą się konferencję. Jestem przekonany, że przyniesie ona owoce, a co ważne, na stałe wpisze się w kalendarz małopolskich wydarzeń - podsumował marszałek Witold Kozłowski.  


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować