Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

Zarząd województwa obradował w Ptaszkowej

Zarząd województwa obradował w Ptaszkowej

W dniu 11 czerwca 2019 r. w Ptaszkowej odbyło się wyjazdowe posiedzenie zarządu województwa. Marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka, Marta Malec – Lech i Anna Pieczarka z zarządu województwa, a także sekretarz województwa Wojciech Piech. 

 

Już na początku kadencji zarząd poinformował, że spotkania będą odbywały się w różnych częściach województwa. W Ptaszkowej, w gminie Grybów odbyło się pierwsze tego typu spotkanie. Zarząd Województwa prowadzi przygotowania do nowego Regionalnego Programu Operacyjnego, opracowując wstępne założenia programu. 

 

Działania Zarządu Województwa są oparte na zasadzie wyrównywania szans rozwojowych mieszkańców zamieszkujących różne regiony Małopolski, zasadzie zrównoważonego rozwoju województwa oraz zasadzie partnerstwa, zgodnie z którą dynamiczny rozwój regionu wymaga współdziałania różnych podmiotów, instytucji i samorządów. 

 

Podczas spotkania w Ptaszkowej doszło do zapoznania się z najważniejszymi założeniami dotyczącymi nowego programu regionalnego i wnioskami. W kolejnym etapie prac zostanie przygotowany plan podziału środków w ramach nowej perspektywy. 

 

Źródło i Fot. UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować