Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie przystąpił do projektu ERASMUS+ „My culture in your school”

Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie przystąpił do projektu ERASMUS+ „My culture in your school”

Dzięki takim wyjazdom mogą szlifować język angielski i niemiecki oraz poznawać nową kulturę. Mowa o projekcie ERASMUS+ „My culture in your school”, do którego przystąpił właśnie Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie.

Projekt będzie realizowany przez dwa lata - mówi Lesław Tarasek, dyrektor ZSZ w Grybowie. - Naszymi partnerami będą Niemcy i Litwini. Młodzież skorzysta miedzy innymi z wyjazdów zagranicznych. Będą to grupy 20-osobowe (18 uczniów + 2 nauczycieli) w każdym roku projektu.


Szkołą koordynującą jest SZ Bürgermeister Smidt / Kaufmännische Lehranstalten-, Bremerhaven. To jedna z największych szkół zawodowych w Bremie. Szkoli około 1700 studentów w 18 zawodach handlowych, w tym urzędników ds. komunikacji, sprzedawców, urzędników podatkowych. Poza tym jest tam liceum zawodowe, roczna szkoła handlowa, dwuletnia wyższa szkoła handlowa, szkoła języków obcych oraz możliwość stacjonarnego szkolenia na asystentów biznesowych.


Szkołą partnerską jest Moletu gimnazja współpracująca ze szkołami regionalnymi, krajowymi i zagranicznymi. Placówka uczestniczy w międzynarodowych projektach i prowadzi różnorodne działania, oferuje szeroką gamę nieformalnych programów edukacyjnych, obejmujących sztukę i lekcje muzyki.


Projekt ten jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, kultury i zwyczajów – dodaje dyrektor Lesław Tarasek. - Każda szkoła organizuje „Dzień Obcych Kultur” i warsztaty w celu przybliżenia kultury swojego kraju. To może być taniec, mini kurs językowy, gotowanie regionalnych specjałów, interaktywne zwiedzanie miasta i prezentacja jednego z nich.


Projekt finansowany jest w 100% ze środków zewnętrznych. Całkowite dofinansowanie wynosi 28 446,00 EUR.


Źródło: SPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować