Zmarł Ks. Stefan Broniak. Jako wikariusz pracował m.in. w parafii Narodzenia NMP w Gorlicach

Z głębokim żalem informujemy, że 14 sierpnia 2023 roku odszedł do Pana śp. Ks. Stefan Broniak – były proboszcz w Rzezawie. Ciało śp. Zmarłego zostanie przewiezione do kościoła parafialnego w Rzezawie w piątek 18 sierpnia o godz. 18.00.

Zmarł Ks. Stefan Broniak. Jako wikariusz pracował m.in. w parafii Narodzenia NMP w Gorlicach

W sobotę 19 sierpnia br. o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Rzezawie zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa, po której nastąpi pochówek na miejscowym cmentarzu.


Ks. Stefan Broniak urodził się 28 lipca 1946 roku w Rajbrocie, jako syn Walentego i Anny z domu Porabik. Po ukończeniu liceum w Tarnowie, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, gdzie po studiach filozoficzno - teologicznych, przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 31 maja 1970 roku, w Tarnowie. Jako wikariusz pracował w parafiach: Gorlice – Narodzenia NMP, Dębica – św. Jadwigi, Tarnów – św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej, Bochnia – św. Mikołaja.


W dniu 8 lipca 1985 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i św. Leopolda w Rzezawie. Pełnił również funkcje wicedziekana dekanatu bocheńskiego, a potem wicedziekana dekanatu Bochnia - Wschód, kapelana gminnego straży pożarnych dla powiatu Bochnia, członka Rady Diecezjalnej Caritas Diecezji Tarnowskiej i członka Zarządu Diecezjalnego Caritas Sacerdotalis Diecezji Tarnowskiej. Urząd proboszcza parafii Rzezawa sprawował do 13 sierpnia 2016 roku, a potem pozostał w tejże parafii jako rezydent.


Za swoją gorliwą posługę kapłańską został uhonorowany diecezjalnym odznaczeniem Expositorium Canonicale (20 grudnia 1985 roku), diecezjalnym przywilejem Rochetto et Mantoletto (10 grudnia 1988 roku) oraz godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Bochni (23 października 2006 roku).


Źródło: PDT

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować