Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Zmodernizowany Stadion Miejski w Mszanie Dolnej uroczyście otwarty

Zmodernizowany Stadion Miejski w Mszanie Dolnej uroczyście otwarty

W sobotę, 31 lipca otwarto oficjalnie stadion miejski w Mszanie Dolnej po modernizacji. Uroczystości przesunięto z roku ubiegłego ze względu na pandemię COVID-19, mimo że można było już z niego korzystać w minionym roku.

W sobotnim wydarzeniu w Mszanie Dolnej wzięli udział przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego – Ewa Filipiak, Członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego – Wojciech Włodarczyk i Czesław Kawalec oraz licznie zgromadzeni radni powiatowi.


Zebranych uczestników i gości na otwarciu zmodernizowanego stadionu powitała Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała, która przedstawiła działania prowadzone w związku z remontem obiektu, jak również przypomniała obecnym historie stadionu.


Całość wykonania inwestycji zamknęła się w kwocie: 3.347.746,57 złotych, z czego 900 tysięcy stanowi dotacja Ministra Sportu, a 200 tysięcy Powiatu Limanowskiego.


Pani Burmistrz gorące podziękowania skierowała do instytucji, które wspierały inwestycję. Następnie Burmistrz Miasta Mszana Dolna wraz z gośćmi : Edwardem Siarką – Wiceministrem ds. Środowiska i Klimatu, Łukaszem Kmitą – Wojewodą Małopolskim, Ewą Filipiak – Przewodniczącą Rady Powiatu Limanowskiego, Januszem Matogą – Przewodniczącym Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej, architektem Arkadiuszem Kolińskiego, – autorem projektu modernizacji stadionu oraz z udziałem Zygmunta Łyżnickiego – znanego biegacza, reprezentującego sekcję Biegów Górskich i Długodystansowych MOK dokonała oficjalnego przecięcia wstęgi.


Na nowo wyremontowanym Stadionie można korzystać z przebudowanej bieżni – zgodnej ze standardami Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych. Mogą na niej rozgrywać się biegi na różnego rodzaju dystansie, w tym bieg przez płotki. Po obu stronach boiska piłkarskiego znajdują się także stanowiska do rzutu dyskiem, młotem i oszczepem, pchnięcia kulą, skocznie w dal, wzwyż oraz do skoku o tyczce. Na górnej płycie Stadionu usytuowane jest wielofunkcyjne, ogrodzone boisko oraz siłownie zewnętrzne. Stadion wyposażony jest w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.


Po oficjalnych przemówieniach i gratulacjach padła propozycja Pana Wojewody, by osobiście sprawdzić kondycję na oddanym obiekcie. Wywołani na bieżnię na znak otrzymany od trenera i szkoleniowca Lecha Salamonowicza dystans jednego okrążenia sprawdzili: Edward Siarka Wiceminister ds. Środowiska i Klimatu, Łukasz Kmita Wojewoda Małopolski, Grzegorz Biedroń Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego i Prezes MOT, Wojciech Włodarczyk Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Rafał Rusnak Wójt Gminy Niedźwiedź oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej.


Następnie zaprezentowali się biegacze z Sekcji Biegów Górskich i Ulicznych z Miejskiego Ośrodka Kultury.
Więcej zdjęć z weekendowego wydarzenia znajduje się tutaj.Źródło: UM Mszana Dolna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować