Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

Znalazł kartę i płacił nią zbliżeniowo. Może trafić do więzienia nawet na 5 lat

Znalazł kartę i płacił nią zbliżeniowo. Może trafić do więzienia nawet na 5 lat

Mieszkaniec Sądecczyzny znalazł i przywłaszczył sobie cudzą kartę zbliżeniową, a następnie kilka razy zapłacił nią za zakupy.

 

Zawiadomienie o kradzieży złożył jej właściciel, gdy zorientował się, że zgubił kartę w rejonie bankomatu, a z jego konta zniknęły drobne sumy pieniędzy. Policjantom udało się ustalić sprawcę tego czynu.

 

Kradzież karty zbliżeniowej i dokonywanie nią płatności jest zagrożone karą od roku do 10 lat więzienia. Jednak z uwagi na kwotę i kwalifikację tego przestępstwa jako czyn mniejszej wagi 38-letniemu sądeczaninowi grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Aby uniknąć podobnych sytuacji sądeccy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

W przypadku utraty karty z funkcją płatności zbliżeniowych, jak to miało miejsce w tym przypadku, należy jak najszybciej zgłosić ten fakt do swojego banku, który zablokuje możliwość jej użycia. Można ją także zablokować przez aplikację mobilną (jeśli bank oferuje taką usługę) lub zadzwonić na infolinię placówki.

Kartę można także zastrzec dzwoniąc na bezpłatną infolinię Związku Banków Polskich: 828 828 828. Usługa jest bezpłatna, czynna całą dobę, 7 dni w tygodniu. Więcej na stronie: zastrzegam.pl

Gdy okaże się jednak, że przed poinformowaniem banku o zgubieniu karty ktoś dokonał przy jej użyciu transakcji, zgłośmy to na Policję

- informują sądeccy funkcjonariusze.

 

Fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować