Pogoda - Sądeckie.pl

22

Dzisiaj jest: 22. 10. 2021 Do końca roku: 70 dni
Jakość Powietrza:

Znęcał się na żoną. Agresywny mężczyzna został tymczasowo aresztowany

Znęcał się na żoną. Agresywny mężczyzna został tymczasowo aresztowany

Sądeccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad swoją żoną. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i odizolował agresywnego męża od pokrzywdzonej, podejmując decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

55-letni mieszkaniec Sądecczyzny będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury i przez ostatnie 1,5 miesiąca znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Jego zachowanie nie było jednak incydentalne, ponieważ mężczyzna był już wcześniej karany za to przestępstwo. 55-latek dodatkowo lekceważył orzeczone wyrokiem sądu środki karne, nie stosując się do zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz zakazu kontaktowania się z nią.


Podczas ostatniej awantury mężczyzna został zatrzymany przez sądeckich policjantów, a następnie usłyszał zarzuty znęcania się nad osobą najbliższą oraz niestosowania się do orzeczonych środków karnych. Za te przestępstwa grozi do 5 lat więzienia, a ponieważ 55-latek dopuścił się tego czynu w warunkach recydywy, wymiar kary może być wyższy.


Funkcjonariusze zwrócili się również z wnioskiem do prokuratury, by ta wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec sprawcy tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd przychylił się do tego wniosku i zgodnie z jego decyzją 55-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami w oczekiwaniu na wyrok.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować