Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

ZSP w Krynicy-Zdroju; Od nowego roku szkolnego w LO będzie klasa o profilu matematyczno-geograficznym

ZSP w Krynicy-Zdroju; Od nowego roku szkolnego w LO będzie klasa o profilu matematyczno-geograficznym

Jednym z nowych i przyszłościowych kierunków, które od nowego roku szkolnego ruszą w Liceum Ogólnokształcącym w krynickiej ZSP, będzie klasa o profilu matematyczno-geograficznym.

To wynik rozeznania potrzeb ósmoklasistów, zmieniających się trendów kształcenia i nowych procesów społeczno-gospodarczych zachodzących we współczesnym świecie – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju. – Tradycje naszego Liceum sięgają 1945 roku. Szkoła z powodzeniem prowadzi profile: humanistyczny, ratowniczy, ratowniczo-medyczny czy psychologiczny.


Klasa matematyczno-geograficzna to propozycja dla uczniów, których interesują zagadnienia społeczno-gospodarcze i ekonomiczne związane z funkcjonowaniem świata finansów, a także dla uczniów, których interesują takie przedmioty jak matematyka i szeroko pojęta geografia. Dodatkowo, przedmiotem rozszerzonym będzie język angielski.


Ukończenie tego profilu zapewnia młodzieży kontynuowanie nauki na kierunkach ekonomicznych, - ekonomia, finanse i rachunkowość, zarządzanie, marketing, analityka gospodarcza poprzez kierunki bardziej techniczne - geodezja, kartografia, geologia, geofizyka, odnawialne źródła energii, ochrona środowiska, a także budownictwo i architektura, aż po kierunki niestandardowe, jak meteorologia, turystyka, a nawet filologie obce – dodaje dyrektor Maria Aleksander-Pisz.


Zajęcia, które będą odbywać się w nowoczesnych klasopracowniach poprowadzi doświadczona kadra pedagogiczna, posiadająca certyfikaty czynnych egzaminatorów i weryfikatorów OKE. Uczniowie mogą skorzystać z wyjazdów do krajów europejskich w ramach Programu Erasmus+, a także udział w projektach, np. Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej. Młodzież współpracuje również z różnymi instytucjami, np. Leśnym Zakładem Doświadczalnym w Krynicy-Zdroju, Polską Akcją Humanitarną, UJ w Krakowie, Krynicką Grupą GOPR, Greenpeace Polska, czy PTTK Krynica oraz bierze udział w warsztatach ekologicznych, geograficznych i matematycznych.


Szczegóły: http://krynica.szkola.pl/zsp/rekrutacja/liceum-matematyczno-geograficzne/


Źródło: SPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować