Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

ZSP w Krynicy-Zdroju współpracuje z uczelniami wyższymi

ZSP w Krynicy-Zdroju współpracuje z uczelniami wyższymi

W czasie pandemii Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju stara się normalnie funkcjonować. Jednym z elementów działań jest kontakt i współpraca z wyższymi uczelniami.

Projekt Kierunkowsk@z to spotkania zorganizowane przez Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu, podczas których jej wykładowcy oraz partnerzy biznesowi dzielą się swoją wiedzą z obszarów tematycznych bliskich młodzieży - mówi Iwona Wójcik, nauczycielka przedmiotów zawodowych w ZSP Krynica-Zdrój.Do tej pory uczniowie wzięli udział w dwóch spotkaniach.


Podczas jednego z nich, młodzież z klasy III Technikum ekonomiczno-gastronomicznego uczestniczyła w otwartym wykładzie dedykowanym szkołom średnim. Poruszono w nim tematykę bezpieczeństwa finansów, kredytów oraz umów, a więc spraw ważnych dla każdego, kto w przyszłości będzie podpisywał umowę, zakładał konto lub brał kredyt.


W drugim spotkaniu wzięli udział uczniowie klas hotelarskich ZSP w Krynicy-Zdroju: dla „pierwszaków” były to rozważania o sztuce skutecznego uczenia się i twórczego wykorzystania stresu, a młodzież klas trzecich uczyła się jak przemawiać i występować publicznie, a także zdobywała wiedzę z zakresu kompetencji na rynku pracy.


Udział w projekcie Kierunkowsk@z jest doskonałą okazją do uzupełnienia i poszerzenia wiedzy zdobytej w szkole - dodaje Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju.


Źródło: SPNS, fot. ZSP Krynica-Zdrój

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować