Pogoda Nowy Sącz

25

Dzisiaj jest: 25. 09. 2022 Dni od początku roku: 267 Dni do końca roku: 97
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

14. Małopolska Noc Naukowców z PWSZ już 27 listopada online

14. Małopolska Noc Naukowców z PWSZ już 27 listopada online

Ponad 600 naukowców i pracowników instytucji edukacyjnych, blisko 500 studentów z 75 kół naukowych przygotowuje warsztaty, pokazy, eksperymenty i wystaw, które zostaną zaprezentowane podczas 14. edycji Małopolskiej Nocy Naukowców odbywającej się w tym roku pod hasłem „Jak naukowcy zmieniają świat”.

 

W wydarzeniu, które wypracowało sobie zasłużoną renomę, nie może zabraknąć – i nie zabraknie - Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, uczestniczącej w nim od drugiej edycji.
Niestety, także i temu zdarzeniu scenariusz sufluje koronawirus. W tegorocznej edycji Nocy Naukowców prezentacje odbędą się poprzez Internet online. 

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu ma w ofercie 44 prezentacje dla uczestników od lat 5. Górnej granicy wieku – brak. Do spotkania z wybranymi zagadnieniami naukowymi zapraszają pracownicy naukowi i studenci: Instytutu Ekonomicznego (m.in.: Opowiadanie matematyczne, Królewska gra dla każdego, Tajemnica pieniądza), Instytut Języków Obcych (m.in.: „Śladami Harrego Pottera” – wyprawa edukacyjna, Motywacja do nauki języków obcych, Quiz o krajach niemieckojęzycznych), Instytut Kultury Fizycznej (m.in.: Pierwszy rok życia dziecka, pielęgnacja noworodka, Elementy samoobrony, Zimnolecznictwo czy krioterapia?), Instytut Pedagogiczny (m.in.: I ty możesz zostać pisarzem, Naj, naj, naj owady Polski (quiz), Kleksografia), Instytut Techniczny (m.in.: Laboratorium metrologii – świat w powiększeniu, Roboty mobilne, Iluzje optyczne… czy jesteś pewien tego co widzisz?), Instytut Zdrowia (m.in.: Zasady udzielania pierwszej pomocy, Opieka nad osobą starszą, wirtualne spacery po Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznych, Od piramidy żywieniowej do talerza), Wydawnictwo Naukowe (Fenomen książki i czytania), Akademickie Biuro Karier (Konsultacje z doradcą zawodowym, Indywidualne sesje coachingowe, Poznaj siebie – Co chcę w życiu robić?).

 

Mam nadzieję, że także w tym roku nasza propozycja uczestnictwa w wydarzeniach Nocy Naukowców – mimo, że zdalnie – online - spotka się z odzewem odbiorców. Zachęcamy, do odwiedzenia naszych Instytutów i pracowni w tym dniu. Nasza oferta adresowana jest do odbiorców w każdym wieku, niemniej zależy nam tych młodszych, którzy zastanawiają się nad wyborem szkoły, czy uczelni, nad tym co chcieliby robić w dorosłym, zawodowym życiu. Może te spotkania z wybranymi zagadnieniami naukowymi podczas Nocy Naukowców w naszej Uczelni sprawią, że złapią naukowego bakcyla. Z naszej strony w przygotowaniach wydarzenia zaangażowanych jest ponad 100 osób: pracowników akademickich, studentów, pracowników zaplecza administracyjnego i technicznego – zachęca prorektor PWSZ dr Marek Reichel. 

 

Szczegółowy program Nocy Naukowców przygotowany przez sądecką Uczelnię, wraz z opisem wydarzeń znajduje się na stronach internetowych PWSZ: https://www.pwsz-ns.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/wydarzenia/3512-malopolska-noc-naukowcow-2020

 

Niektóre propozycje wymagają wcześniejszej internetowej rejestracji.

 

Część przygotowanych specjalnie na ten dzień (noc) prezentacji emitowanych będzie kilkakrotnie w godzinach od 12 do 24, ale tylko w piątek, 27 listopada. Linki do poszczególnych wydarzeń przygotowanych przez PWSZ w ramach Nocy Naukowców zostaną uaktywnione tuż przed rozpoczęciem całego wydarzenia.

 

Źródło: Materiały nadesłane do redakcji

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować