Pogoda - Sądeckie.pl

21

Dzisiaj jest: 21. 01. 2022 Do końca roku: 344 dni
Jakość Powietrza:

Wystawa plenerowa "Gdybym przeniósł się na karty ksiąg" na nowosądeckim rynku

Wystawa plenerowa "Gdybym przeniósł się na karty ksiąg" na nowosądeckim rynku

Sądecka Biblioteka Publiczna wraz z uczestnikami warsztatów fotograficznych oraz prowadzącą warsztaty Małgorzatą Kossakowską zapraszają do obejrzenia wystawy plenerowej "Gdybym przeniósł się na karty ksiąg"- efektu ciężkiej aczkolwiek przyjemnej pracy młodzieży z aparatem, kostiumami i książką w roli głównej.

W trakcie czerwcowych warsztatów przebrani za bohaterów książkowych młodzi pasjonaci fotografii pod czujnym okiem Małgorzaty Kossakowskiej przemierzali tereny Sądeckiego Parku Etnograficznego oraz Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, Instytucji Kultury Województwa Małopolskiego, poszukując miejsc do ujęć fotograficznych.


Stroje do kreacji fotografowanych postaci literackich, w które zgodnie z własną wizją przeobrazili się uczestnicy warsztatów, użyczył Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu. Następnie młodzi ludzie przygotowali wybrali cytaty - opisy do zdjęć. W ten sposób powstała wystawa plenerowa, która w ramach projektu "Moda na lekturę" zachęcać ma do czytania i odwiedzania biblioteki, jako miejsca przyjaznego również - a może przede wszystkim - młodzieży.


Wystawa prezentowana jest na płycie nowosądeckiego Rynku do końca 2021 roku. Twórcy zachęcają do zatrzymania się i obejrzenia fotografii, które stworzyli młodzi ludzie na podstawie ulubionych lektur. Przeniosą nas one w świat intrygujących treści książek a cytaty, którymi są opatrzone zachęcą do głębszych przemyśleń i przeczytania całych powieści.


Wystawa plenerowa "Gdybym przeniósł się na karty ksiąg" powstała w ramach projektu „Moda na lekturę” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Źródło: SBP

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować