15 października druga edycja Ogólnopolskiego Biegu Papieskiego Ochotniczych Hufców Pracy w Powiecie Limanowskim

W dniu 15 października 2023 r. odbędzie się druga edycja Ogólnopolskiego Biegu Papieskiego Ochotniczych Hufców Pracy. Wydarzenie to jest organizowane pod patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg. Starosta Limanowski Mieczysław Uryga objął patronat nad biegiem w powiecie limanowskim.

15 października druga edycja Ogólnopolskiego Biegu Papieskiego Ochotniczych Hufców Pracy w Powiecie Limanowskim

Bieg Papieski w powiecie limanowskim ma długość około 3 km i przebiega częściowo przez Gorczański Park Narodowy. Startuje się z Młynów, biegnie się do Polany Trusiówki, a następnie do Polany Papieżówki, gdzie znajduje się szałas, w którym w 1976 roku mieszkał kardynał Karol Wojtyła.


Bieg Papieski jest organizowany w całej Polsce po raz drugi i jest otwarty dla wszystkich chętnych (nie tylko dla członków Ochotniczych Hufców Pracy). Jest to forma uczczenia Dnia Papieskiego, który został ustanowiony przez Sejm RP na cześć papieża Polaka i jest wyrazem szacunku środowiska Ochotniczych Hufców Pracy dla świętego Jana Pawła II, patrona tej instytucji. Udział w biegu jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą w ten sposób uczcić XXIII Dzień Papieski, który przypada w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.


Zgłoszenia na bieg można składać do 6 października 2023 r.


Więcej informacji można uzyskać pod adresem e-mail: e.czyzewska@ohp.pl


Regulamin wydarzenia, pełny program oraz karta zgłoszenia dostępne tutaj.


Źródło: OHP Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować