16 zastępów straży gasiło pożar wiaty na ul. Magazynowej w Starym Sączu

28 stycznia we wczesnych godzinach porannych na ul. Magazynowej w Starym Sączu doszło do pożaru wiaty produkcyjno-magazynowej, w której znajdowały się m.in. trociny, tarcica i maszyny.

16 zastępów straży gasiło pożar wiaty na ul. Magazynowej w Starym Sączu

Z jednej strony do wiaty przylegał budynek warsztatu samochodowego oraz stacji diagnostycznej, a z drugiej dwa magazyny z wyrobami drewnianymi.


Wewnątrz wiaty całkowicie objętej pożarem znajdowała się ładowarka teleskopowa. Przy zachodniej ścianie budynku w odległości 1 metra od ściany zaparkowane były dwa samochody ciężarowe. Dalej na wysokości suszarni zaparkowane były samochód dostawczy i samochód osobowy. W odległości kilkunastu metrów od pożaru znajdowała się hala warsztatów samochodowych - informują funkcjonariusze PSP.


Strażacy ugasili płomienie dzięki czemu nie doszło do dalszego rozprzestrzenienia się pożaru na warsztat samochodowy i skład tarcicy wraz z suszarniami i magazynami. Następnie zorganizowano trzy koparki i jeden samochód ciężarowy do usuwania spalonych materiałów. Dalsze czynności polegały na prowadzeniu prac rozbiórkowych oraz usuwaniu i dogaszaniu spalonych materiałów. Na koniec pogorzelisko zostało skontrolowane za pomocą kamery termowizyjnej.


Działania prowadzone przez 16 zastępów i 75 strażaków trwały ponad sześć godzin. Na razie nie wiadomo, co wywołało pożar.


Fot. PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować