Pogoda Nowy Sącz

28

Dzisiaj jest: 28. 09. 2023 Dni od początku roku: 270 Dni do końca roku: 94
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

20 września pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „Przygotuj się do matury” w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

20 września pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „Przygotuj się do matury” w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „Przygotuj się do matury”. Prowadzące: Małgorzata Witek i Anna Gaborek-Ziębiec będą omawiać temat człowieka wobec praw boskich. Dokonają szczegółowej analizy zaczynając od „Antygony” Sofoklesa przechodząc kolejno przez inne lektury aż do współczesności.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą środę, tj. 20 września br. o godz. 16:00 w czytelni Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego (ul. Franciszkańska 11).


Zachęcamy, szczególnie młodych ludzi przygotowujących się do egzaminu dojrzałości, do udziału w spotkaniach. Cykl „Przygotuj się do matury” to rozmowy na tematy, które odnoszą się do konkretnych tekstów maturalnych. Pomagają połączyć lektury z tłem epoki literackiej, mają za zadanie przypomnieć postaci bohaterów i motywy, zwracają też uwagę na istotne fragmenty i nakreślają literackie odniesienia.


Czytanie lektur nie powinno się ograniczać tylko do szkolnych czasów i być kojarzone z maturą lub innymi egzaminami. Dlatego też zapraszamy wszystkich miłośników książek do wysłuchania ciekawych dyskusji na tematy zaczerpnięte z poezji lub powieści, po które niewątpliwie warto sięgnąć.


Każde spotkanie dotyczyć będzie innego tematu, nie trzeba brać udziału we wszystkich. Wstęp na spotkania jest bezpłatny, za okazaniem bibliotecznej karty czytelnika. Możną ją założyć przed spotkaniem w wypożyczalni głównej (ul. Franciszkańska 11, parter).


Źródło: SBP

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować