Postępuje budowa łącznika brzeskiego

„Łącznik brzeski” to nowoczesna droga, która pozwoli na szybsze i bezpieczniejsze podróżowanie z Brzeska do autostrady A4. To także część ważnej trasy krajowej nr 75, zwanej Sądeczanką, która łączy Małopolskę z Podkarpaciem. Budowa tej drogi jest priorytetem dla rządu, który dba o rozwój infrastruktury w całym kraju. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz szef jego Gabinetu Politycznego Tomasz Tomala osobiście sprawdzili postęp prac na budowie.

Postępuje budowa łącznika brzeskiego

Łącznik brzeski ma 3 km długości i jest realizowany w systemie „projektuj i buduj”. Obecnie ukończono ok. 1/3 zaplanowanych robót. Największe wyzwanie stanowią dwa mosty nad rzeką Uszwicą, które będą elementem ronda łączącego nową drogę z istniejącą DK75. Prace nad mostami są już zaawansowane i powinny zakończyć się w przyszłym roku. Kolejnym etapem będzie budowa wiaduktu nad ul. Pomianowską, która będzie jedynym miejscem, gdzie łącznik brzeski przecina drogę lokalną. Wiadukt będzie miał 40 m długości i nie będzie umożliwiał wjazdu na obwodnicę. Na prośbę władz lokalnych zaprojektowano także zjazd dla służb ratunkowych z łącznika do szpitala powiatowego w Brzesku.


Ta droga to nie tylko poprawa komfortu i bezpieczeństwa podróżowania, ale także impuls dla rozwoju gospodarczego i społecznego regionu. Rząd chce wspierać Małopolskę i inne części Polski, które mają duży potencjał i potrzebują nowoczesnej infrastruktury — powiedział minister Andrzej Adamczyk.


Nowa droga ma być gotowa do użytku w pierwszej połowie lipca 2024 r.


Źródło: MI

Zobacz Również

Komentarze


Nowaczek ~ 8 miesięcy temu

0

Jeszcze tam kilka razy w miesiącu od roku, i gówno postępuje jak jest rozkopane tak samo wygląda jak rok temu w mojej opinii.


Zaloguj sie aby komentować