Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Nowy Sącz: Prezydent chce otworzyć specjalny fundusz który będzie zachęcał mieszkańców do wymiany źródeł ciepła

Nowy Sącz: Prezydent chce otworzyć specjalny fundusz który będzie zachęcał mieszkańców do wymiany źródeł ciepła

5 tys. zł od Prezydenta na wymianę źródła ogrzewania to nowy program, który zainicjował prezydent Ludomir Handzel. Polega on na trwałej wymianie kotłów dla mieszkańców Nowego Sącza. Ma być finansowany z budżetu miasta. Jak wskazuje włodarz miasta to kolejny element walki o czyste powietrze w mieście.

Dzięki funduszowi będzie możliwość wymiany kotła węglowego na gazowy, podpięcia się pod sądecki MPEC do źródła systemowego, zastosowania pompy ciepła czy fotowoltaiki.


Na sesji Rady Miasta składam wniosek o specjalny budżet dla tych którzy by chcieli wymienić źródło ciepła ze stałego np. węgla. Mam nadzieję, że takich osób będzie sporo i taką premie od miasta bezpośrednio z budżetu, taki program prezydencki można będzie uruchomić dla mieszkańców miasta – mówi Ludomir Handzel.


Jak podkreśla prezydent środki finansowe mają być przyznawane bez względu na wysokość dochodów. To ma być program który zainicjuje tą zmianę.


Przypominam, że do końca 2022 roku należy zlikwidować wszelkiego rodzaju kotły węglowe pozaklasowe i 1 i 2 klasy. To i tak nas czeka. Myślę, że Rada na najbliższej sesji przyjmie moją propozycje i te środki, które są tzw. wolnymi i zaoszczędzonymi z roku ubiegłego będą mogły być przekazane na wymianę tych kotłów na terenie Nowego Sącza – dodaje prezydent.


Fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować