AI w edukacji matematycznej. Gmina Mszana Dolna w projekcie Zeszyt.online

Gmina Mszana Dolna bierze udział w innowacyjnym projekcie „Wsparcie edukacji matematycznej z użyciem narzędzia AI zeszyt.online”, który jest realizowany przez Politechnikę Warszawską. Projekt, finansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, ma na celu wprowadzenie sztucznej inteligencji do nauki matematyki w szkołach podstawowych.

AI w edukacji matematycznej. Gmina Mszana Dolna w projekcie Zeszyt.online
AI w edukacji matematycznej. Gmina Mszana Dolna w projekcie Zeszyt.online.

Do programu zakwalifikowały się szkoły, w których uczniowie klas IV, wraz z nauczycielami, otrzymają dostęp do bezpłatnego systemu edukacyjnego – Zeszyt.online. To narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję dostarcza zadania matematyczne dopasowane do indywidualnych umiejętności ucznia. Co ważne, system nie podaje gotowych odpowiedzi, lecz pomaga w samodzielnym znajdowaniu rozwiązań, rozwijając myślenie logiczne i analityczne.

Celem projektu jest nie tylko poprawa wyników matematycznych uczniów, ale także wyrównywanie szans edukacyjnych, czyniąc naukę matematyki bardziej angażującą i interesującą. Dzięki innowacyjnemu podejściu, młodsze pokolenie będzie miało możliwość korzystania z nowoczesnych narzędzi edukacyjnych, które wspierają rozwój ich umiejętności w przystępny sposób.

Więcej informacji o projekcie tutaj.

Źródło: Got. Gm. Mszana Dolna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować