Akredytacja kierunku lekarskiego w Nowym Sączu jednym z tematów posiedzenia Rady Społecznej sądeckiego szpitala
Podczas posiedzenia Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu omówiono plany finansowe i inwestycyjne na 2025–2026 rok oraz kwestie związane z akredytacją kierunku lekarskiego w Akademii Nauk Stosowanych. Wicemarszałek Witold Kozłowski zaapelował do lokalnych parlamentarzystów i radnych o wsparcie dla rozwoju placówki i uczelni.
W Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu odbyło się posiedzenie Rady Społecznej z udziałem wicemarszałka Witolda Kozłowskiego. Spotkanie poświęcone było najważniejszym decyzjom dotyczącym funkcjonowania placówki w latach 2025–2026, inwestycjom medycznym oraz akredytacji kierunku lekarskiego w sądeckiej Akademii Nauk Stosowanych.
W obradach uczestniczyli także posłowie Urszula Nowogórska, Piotr Lachowicz i Patryk Wicher oraz radni województwa Jan Duda, Stanisław Pasoń, Tomasz Płatek i Michał Słowik. Podczas posiedzenia przyjęto szereg uchwał kluczowych dla funkcjonowania szpitala. Rada pozytywnie zaopiniowała korektę planu finansowego i plan inwestycyjny na 2025 rok oraz zatwierdziła nowy plan finansowy na 2026 rok. Omówiono również zakupy aparatury diagnostycznej, sprzętu medycznego oraz trwającą termomodernizację budynku szpitala.
Nowymi członkami kierownictwa Rady zostali radny województwa lek. med. Tomasz Płatek, który objął funkcję Zastępcy Przewodniczącego, oraz radny województwa Jan Duda, wybrany do komisji konkursowej na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. lecznictwa szpitala.
Jednym z kluczowych tematów spotkania były postępy w procesie akredytacji kierunku lekarskiego w Akademii Nauk Stosowanych. Prodziekan Wydziału Lekarskiego i Nauki o Zdrowiu ANS, dr Urszula Cisoń–Apanasewicz, przedstawiła bieżące działania uczelni. Wicemarszałek Witold Kozłowski zaapelował do posłów i radnych o solidarne wsparcie starań uczelni, podkreślając znaczenie kierunku dla regionu:
Apeluję, żebyśmy nie ustawali w zabiegach wspierających Akademię w dążeniu do stabilnego utrzymania kierunku lekarskiego w Nowym Sączu. Zarówno uczelnia, jak i Szpital Śniadeckiego nieustannie się rozwijają. Naszym zadaniem jest udzielać tym instytucjom poparcia i pomocy. Podejmę też starania o przyjęcie odpowiedniej rezolucji w tej sprawie w Sejmiku Województwa Małopolskiego – mówił wicemarszałek.
Na zakończenie Rada zapowiedziała kontynuację prac nad strategią rozwoju szpitala oraz stałe monitorowanie procesu akredytacji kierunku lekarskiego.
Źródło: Fot. UMWM
Komentarze