Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

Autorskie spotkanie z pisarzem Kazimierzem Szymeczko

Autorskie spotkanie z pisarzem Kazimierzem Szymeczko

W Szkole Podstawowej w Biczycach Dolnych w dniu 13 września 2018 r. odbyło się autorskie spotkanie z pisarzem Kazimierzem Szymeczko. Spotkanie zostało zainicjowane przez Gminną Bibliotekę z Chełmca.

 

Kazimierz Szymeczko mieszka i pisze w Rudzie Śląskiej. Pisarz został laureatem międzynarodowego konkursu literackiego, a w 2013 r. został uhonorowany tytułem Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Jego dorobek literacki obejmuje m.in. „Historii Polski w opowieściach” oraz „Pomalowana historia – opowieści Moli Książkowych”, „Zemsta budzika – opowiastki domowe”, „Pościg za czarną hondą”, „Fałszerze w sieci” i opowiadania dla młodszych dzieci publikowane na łamach „Świerszczyka”. Jego powieść „Czworo i kości” otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2011. Powieść „Tetrus” została natomiast nominowana do nagrody Książka Roku 2015. 

 

Kazimierz Szymeczko przybył do Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych na zaproszenie Gminnej Biblioteki z Chełmca, w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. 

 

W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klasy V-VI i nauczyciele. Tematem przewodnim spotkania była historia Polski od czasów Piastów, aż do Polski Niepodległej. Pisarz zachwycił dzieci ciekawą opowieścią przytaczając przykłady ze swojej twórczości. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zadać pisarzowi pytania na temat jego dorobku i pracy literackiej.

 

Spotkanie zostało zakończone rozstrzygnięciem konkursu plastycznego przez Kazimierza Szymeczko. Tematem prac była jedna z jego książek - „Odzyskana Niepodległość”. 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować