Awanse dla nauczycieli w gminie Korzenna

Akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego to ważne dokumenty, które świadczą o wysokich kwalifikacjach i doświadczeniu pedagogicznym. Wczoraj takie akty otrzymało osiem nauczycielek z różnych szkół z gminy Korzenna. Łącznie awansowało 11 osób, ale niektóre z nich nie mogły być obecne na uroczystości.

Awanse dla nauczycieli w gminie Korzenna

Wśród nauczycieli mianowanych znaleźli się przedstawiciele szkół w Janczowej, Jasiennej, Korzennej, Lipnicy Wielkiej, Miłkowej, Mogilnie, Posadowej Mogilskiej i Szkole Muzycznej I stopnia w Korzennej. Ich akty wręczył wójt Leszek Skowron, gratulując im osiągnięcia tego prestiżowego stopnia. Nauczyciele mianowani to: Edyta Bielak – Sierotowicz, Ewa Kaleta, Karolina Michalik, Maria Pękała, Kinga Bargieł, Mariola Adamczyk, Agnieszka Szewczyk, Danuta Kipiel, Paulina Jędrzejowska, Alicja Bogucka i Kamil Kukla.


Mianowanie to nie tylko wyższe wynagrodzenie, ale także większa ochrona prawna stosunku pracy. Nauczyciel mianowany może być zwolniony tylko w określonych przypadkach i po spełnieniu odpowiednich warunków. Jest to więc duże wyróżnienie i docenienie pracy nauczycieli.


Źródło: Gm. Korzenna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować