Chcesz zostać asystentem wojewody Małopolski? Teraz masz szanse, wojewoda wystawił ofertę na allegro

Sztab kryzysowy? Spotkanie z najważniejszymi osobami w województwie? Wizyta delegacji zagranicznej? Decyzja dla budowy kluczowej drogi? Konferencja prasowa? A może wręczanie odznaczeń państwowych? To tylko wybrane sytuacje, które mogą się znaleźć w planie dnia wojewody.

Chcesz zostać asystentem wojewody Małopolski? Teraz masz szanse, wojewoda wystawił ofertę na allegro

Codzienny grafik nigdy nie jest do końca pewny, bo wszystko zależy od potrzeb i bieżących zdarzeń. Zawsze jednak są to sprawy ważne i najważniejsze. Wszak wojewoda to szef wszystkich szefów w województwie.


O tym, jak to wszystko wygląda w praktyce, już niebawem będzie się można przekonać. Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar zaprasza młodzież do wylicytowania jednego dnia w roli swojego asystenta. A wszystko w szczytnym celu. Grajmy razem dla WOŚP!


Dzisiaj w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar podczas briefingu prasowego mówił o swoim wsparciu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny 32. Finał WOŚP odbywa się pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. O znaczeniu celu akcji mówiła na briefingu konsultant wojewódzka w dziedzinie chorób płuc, specjalista interny, alergologii, pulmonologii i immunologii klinicznej prof. dr hab. n. med. Lucyna Mastalerz.
Dzień w roli asystenta wojewody małopolskiego


Zapraszam do licytacji! Drzwi mojego gabinetu stoją otworem. Grajmy razem dla WOŚP! Zapewniam, że nie zabraknie wrażeń. Dzień z życia wojewody małopolskiego wypełniony jest wieloma aktywnościami, a każda z nich jest równie ważna. To nie tylko praca przy biurku, ale także szereg spotkań, w tym odprawy ze służbami czy wizyty w terenie. To będzie wyjątkowa szansa poznania „od kuchni” codziennych zadań wojewody – zachęca wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Aukcja skierowana jest do młodzieży w wieku 12-18 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodziców/opiekunów prawnych.


Ten jednodniowy „staż” na stanowisku asystenta odbędzie się w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie bądź w innej lokalizacji, zgodnej z harmonogramem dnia pracy wojewody.


Wylicytowana aukcja powinna być zrealizowana do 31 grudnia 2024 r., w dogodnym dla obu stron terminie.

Udział w aukcji wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a cała uzyskana kwota zostanie przekazana na cele charytatywne.

 
Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/dzien-w-roli-asystenta-wojewody-malopolskiego-krzysztofa-jana-kleczara-15057834743


Naszą licytację rozpoczynamy od symbolicznej złotówki. Liczymy na Wasze dobre serca i wsparcie. Tegoroczna zbiórka przeznaczona jest na sprzęt niezbędny na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Wspólnymi siłami możemy pomóc chorym „złapać oddech” po pandemii – zachęca wojewoda Krzysztof Jan Klęczar.


Z medycznego punktu widzenia

Kliniczny przebieg zakażenia wywołanego wirusem SARS-CoV-2 jest niezwykle zmienny, od bezobjawowego do ciężkiego zapalenia płuc z niewydolnością wielonarządową. W następstwie zapalenia płuc wywołanego przez SARS-CoV-2 u niektórych pacjentów zmiany zapalne w płucach o typie zmian śródmiąższowych z lub bez deficytu funkcjonalnego utrzymują się powyżej sześciu miesięcy. Jest to choroba ogólnoustrojowa. W większości przypadków dochodzi do całkowitej remisji objawów klinicznych i radiologicznych, chociaż u niektórych chorych objawy ogólnoustrojowe (takie jak: ogólne zmęczenie, niska tolerancja wysiłku fizycznego, kołatania serca, duszność, zaburzenia pamięci i inne) mogą utrzymywać się latami. Nieprawidłowe mechanizmy odpornościowe inicjują zwłóknienie płuc, które wymaga ścisłej obserwacji i leczenia, aby nie doprowadzić do niewydolności oddechowej, a w przyszłości całkowitego kalectwa oddechowego – mówi konsultant wojewódzka w dziedzinie chorób płuc prof. dr hab. n. med. Lucyna Mastalerz.


Służby podległe MSWiA też grają z WOŚP

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński poinformował kilka dni temu, że funkcjonariusze i pracownicy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Służby Ochrony Państwa zaangażują się w tegoroczny Finał WOŚP. Służby podległe MSWiA będą również dbały o bezpieczeństwo kwestujących wolontariuszy.


Jestem przekonany, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, wspierana przez Funkcjonariuszy, Funkcjonariuszki oraz Pracowników Cywilnych Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Służby Ochrony Państwa, będzie grać do końca świata i o jeden dzień dłużej! – napisał minister Kierwiński w liście do funkcjonariuszy i pracowników poszczególnych służb podległych MSWiA.Małopolskie służby dla WOŚP

Małopolska Policja zadba o bezpieczeństwo wszystkich uczestniczących w tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę 28 stycznia. W tym dniu na obszarze całego województwa zadysponowana zostanie większa liczba funkcjonariuszy i patroli policyjnych, szczególnie w rejonach prowadzonych kwest. Oprócz czynności prewencyjnych policjanci z całej Małopolski postanowili włączyć się w akcję także w inny sposób. Podobnie choćby Straż Pożarna. Lista inicjatyw jest długa i ciekawa. Dziękuję za Wasze zaangażowanie. Małopolskie służby są zawsze tam, gdzie są potrzebne i gdzie dzieją się rzeczy ważne – podkreśla wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.


Przykładowo w Centrum Handlowym „Serenada” w Krakowie przez Policję przygotowane zostaną stanowiska profilaktyczno-informacyjne. Będzie można poznać specyfikę pracy policjantów służby prewencyjnej, ruchu drogowego, techników Laboratorium Kryminalistycznego Policji oraz policyjnych kontrterrorystów. Takie stoiska profilaktyczno-informacyjne zobaczymy też w innych miastach.


Na licytację przeznaczony będzie również specjalny pakiet. Jego nabywca będzie miał możliwość spotkania z policyjnym rysownikiem, który wykona portret pamięciowy tej osoby.


Małopolscy policjanci wezmą także udział w 11. Biegu Wielkich Serc organizowanym przez Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego – Kraków Podgórze i Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pokonają oni dystans 5 km Bulwarami Wiślanymi. Opłata startowa każdego uczestnika biegu w całości przeznaczona zostanie na cele 32. Finału WOŚP.
Organizowany jest także np. turniej strzelecki na lokalnej strzelnicy laserowej w Szczucinie. Opłata wpisowa również trafi na cele WOŚP.


W Finał WOŚP włączy się też Straż Pożarna. Kwesty i wydarzenia towarzyszące będą zabezpieczone pod kątem przeciwpożarowym.


Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować