Pogoda Nowy Sącz

1

Dzisiaj jest: 01. 12. 2022 Dni od początku roku: 334 Dni do końca roku: 30
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Czas na biznes – rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Czas na biznes – rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W poniedziałek (12 listopada) rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Cykl wydarzeń ma wymiar ogólnoświatowy. Organizatorami są różne ośrodki miejskie współpracujące z organizacjami przedsiębiorców. Ciekawe warsztaty i spotkania odbywają się również w Małopolsce, m.in. w Nowym Sączu. 

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ang. Global Entrepreneurship Week) służy promowaniu idei przedsiębiorczości wśród młodego pokolenia. To czas spotkań młodych (przyszłych) przedsiębiorców z osobami już istniejącymi na rynku, przedstawicielami instytucji zapewniających wsparcie dla biznesu oraz reprezentantami szkół wyższych. Spotkania mają formę prelekcji, wykładów i warsztatów. 

 

Dla przyszłych biznesmenów i bizneswoman przygotowano dwudniowy cykl spotkań "Urzędowe drogowskazy na mapie przedsiębiorcy". Spokania bedą organizowane w siedzibie Sądeckiego Urzędu Pracy, przy ul. Węgierskiej 146 w sali 213 w dniach 13 listopada i 21 listopada, w godzinach od 10.00 do 12.30. W jego ramach można dowiedzieć się jak założyć własną działalność gospodarczą oraz na wsparcie jakich instytucji mogą liczyć początkujący przedsiębiorcy. Cykl spotkań zostanie przygotowany przez Inkubator Przedsiębiorczości, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, Państwową Inspekcję Pracy oraz Sądecki Urząd Pracy. W dniu 21 listopada zostały zaplanowane spotkania, które poprowadzą pracownicy reprezentujący Urząd Miasta Wydział Przedsiębiorczości i Funduszy Zewnętrznych, Urząd Skarbowy oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 

Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat planowania działalności gospodarczej i swoich predyspozycji przedsiębiorców, Sądecki Urząd Pracy zaprasa na grupową poradę zawodową w ramach spotkania "Analiza predyspozycji przedsiębiorczych. Planowanie własnej działalności gospodarczej", które zostanie poprowadzone przez doradcę awodowego SUP w godzinach 8.00 – 13.00 w dniach 15 – 16 listopada. Nie wiesz, jak poprawnie wypełnić „Wniosek o przyznanie jednorazowo środków finansowych na podjęcie działalności gospodarczej"? Podczas tych warsztatów otrzymasz pomoc od profesjonalisty. 

 

Natomiast z myślą o młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w Wydziale Przedsiębiorczości i Funduszy Zewnętrznych zorganizowano "Lekcje przedsiębiorczości" (środa, od godz. 9.00). Impreza promująca "bycie przedsiębiorczym" odbywa się co roku. Nowy Sącz podobnie jak w latach ubiegłych przygotował ofertę warsztatów, dzięki którym osoby chcące założyć własną firmę otrzymają profesjonalne wsparcie i potężną dawkę wiedzy na start. 

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować