Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Członkowie Zarządów sądeckich spółek komunalnych apelują do miejskich radnych

Członkowie Zarządów sądeckich spółek komunalnych apelują do miejskich radnych

W apelu wystosowanym do radnych miejskich członkowie Zarządów sądeckich spółek komunalnych wyrazili swoje zaniepokojenie faktem, że niektórzy radni atakują Spółkę NOVA.

Ich zdaniem takie nieodpowiedzialne działania narażają spółki na utratę zaufania społecznego oraz mogą prowadzić do pogorszenia warunków współpracy z kontrahentami.


Czy zależy wam na doprowadzeniu spółek do utraty wiarygodności, a tym samym do łatwiejszego przejęcia przez prywatnych inwestorów, tak by miasto nie miało wpływu na ceny świadczonych usług, jak to się stało z Sądeckimi Wodociągami? - pytają.


Jak tłumaczą pierwsza taka próba miała miejsce w tym roku, gdy Spółce MPK odebrano 4 mln zł dofinansowania, co w konsekwencji może doprowadzić do ograniczenia kursów oraz zwolnień pracowników.


Dziś są to ataki na spółkę NOVA i MPK, jutro może to być próba sprzedaży mieszkań wraz z lokatorami w Sądeckim Towrzystwie Budownictwa Społecznego, czy sprzedaż udziałów w spółce MPEC. Taka próba miała już miejsce w 2018 w spółce MPEC i została zablokowana przez obecnego prezydenta. Apelujemy do tych radnych o zaprzestanie ataków na sądeckie spółki komunalne oraz miasto Nowy Sącz.


Pod apelem podpisali się członkowie Zarządów: MKS Sandecja, MPEC, MPK, Nowosądecka Infrastruktura Komunalna, SARR oraz Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Nowym Sączu.


Poniżej pełna treść apelu.


Źródło: UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować