Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Czy będzie rewitalizacja linii kolejowej Gorlice – Jasło?

Czy będzie rewitalizacja linii kolejowej Gorlice – Jasło?

Firma International Management Services Sp. z o.o. opracowuje, na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, wstępne studium planistyczno-prognostyczne dla projektu pn.: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 108 na odc. Gorlice – Jasło celem usprawnienia połączenia Kraków – Jasło wraz z rewitalizacją linii kolejowej nr 110 i budową łącznicy pomiędzy ww. liniami”.

Projekt ten został zgłoszony przez Województwo Małopolskie do naboru w ramach programu wieloletniego pn. "Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+ do 2028 roku". W ramach tego projektu przewiduje się rewitalizację linii kolejowej na odcinkach: Gorlice – Gorlice Zagórzany oraz Gorlice Zagórzany – Jasło, a także budowę łącznicy kolejowej w Gorlicach między liniami kolejowymi 108 i 110 oraz modernizację infrastruktury peronowej w gminach Moszczenica (przystanek kolejowy Moszczenica Małopolska) i Łużna (przystanek kolejowy Szalowa i stacja kolejowa Wola Łużańska).


18 października o godz. 17:30 odbędzie się spotkanie informacyjne online podczas którego eksperci IMS omówią cele i założenia, a także zaprezentują zakres opracowywanego studium, zaś w drugiej części odpowiedzą na pytania. Przewidywany czas trwania spotkania: ok. dwóch godzin.


Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams. Można wziąć w nim udział wybierając jedną z dwóch opcji:
  • pobierając uprzednio z Internetu aplikację Microsoft Teams (wersja bezpłatna na urządzenia stacjonarne lub mobilne);
  • korzystając z przeglądarkowej wersji Microsoft Teams (przeglądarki Microsoft Edge lub Google Chrome).

Bezpośredni link do spotkania, wraz z krótką instrukcją, zostanie opublikowany w dniu spotkania, tj. 18 października.


Źródło: Powiat Gorlicki, fot.newagip.pl

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować