Pogoda - Sądeckie.pl

27

Dzisiaj jest: 27. 09. 2021 Do końca roku: 95 dni
Jakość Powietrza

Dzień Ziemi: Na terenie Zakładu Uzdatniania Wody w Świniarsku posadzono 350 sadzonek drzew

Dzień Ziemi: Na terenie Zakładu Uzdatniania Wody w Świniarsku posadzono 350 sadzonek drzew

W ekspresowym tempie młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy oraz Zespołu Szkół w Starym Sączu posadziła sadzonki drzew na terenie Zakładu Uzdatniania Wody w Świniarsku. Do akcji Sądeckich Wodociągów włączyli się również przedstawiciele Ligi Ochrony Przyrody w Nowym Sączu, Nadleśnictwa w Starym Sączu oraz Fundacji Nowe Kierunki.

W Dniu Ziemi Sądeckie Wodociągi rozpoczęły cykliczną akcję sadzenia drzewek. Inicjatywa wpisuje się w program unijny „Europejski Zielony Ład”, w ramach którego ma zostać posadzonych 3 mld drzewek.


W ciągu 10 lat chcemy posadzić 3 tysiące drzewek – podkreśla Tadeusz Frączek, prezes Sądeckich Wodociągów. – Pierwszy krok mamy już za sobą. W Dniu Ziemi posadziliśmy 350 sadzonek. To nasza cegiełka na rzecz odbudowy lokalnego, sądeckiego środowiska naturalnego.


Drzewka zostały posadzone na około 10-hektarowym obszarze Zakładu Uzdatniania Wody w Świniarsku. Ten historyczny obiekt z 1912 r. jest perełką architektoniczną, ale na jego terenie znajdują się także pomniki przyrody – drzewa sprzed ponad 100 lat. Dzięki akcji udało się uzupełnić drzewostan o nasze rodzime gatunki: świerk, brzozę, jarzębinę, buka, graba, lipę, jawor. Wsparcia przy wyborze gatunków drzew oraz miejsca do nasadzenia udzielili przedstawiciele Ligi Ochrony Przyrody w Nowym Sączu. 


Źródło: SW

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować