Pogoda Nowy Sącz

25

Dzisiaj jest: 25. 09. 2022 Dni od początku roku: 267 Dni do końca roku: 97
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Gmina Korzenna: zakończyły się dwie kolejne inwestycje drogowe

Gmina Korzenna: zakończyły się dwie kolejne inwestycje drogowe

W pierwszej połowie września po gruntowanym remoncie do użytku oddano dwa kolejne odcinki dróg na terenie gminy Korzenna. Kosztowne inwestycje można było zrealizować, dzięki wsparciu w ramach programu Polski Ład.

Kierowcy korzystający z dróg gminnych mają do dyspozycji dwa odcinki o łącznej długości wynoszącej blisko 2,5 km. Jeden z nich to droga Korzenna Rzycki o długości 750 m, która mocno ucierpiała wskutek powodzi. Remontem objęto środkowy odcinek dłuższej drogi, którego stan był szczególnie zły. Nie bez znaczenia dla decyzji o wyborze tego fragmentu były też kwestie własnościowe. W ramach prac remontowych nie tylko położono nowa nawierzchnię asfaltową, ale wykonano stabilizację gruntu oraz oczyszczono rowy. Koszty remonty wyniosły niespełna 800 tys. zł.


Znacznie większych wydatków wymagała modernizacja drogi Wojnarowa Zabrzeż. Pracami objęto tam odcinek o długości 1,7 km. Zanim położono nową asfaltową nawierzchnię ustabilizowano grunt, co ma spowodować utrzymanie drogi w dobrym stanie jak najdłużej.


Obie inwestycje były gotowe już w pierwszej połowie września czyli nieco wcześniej niż zakładały to terminy przyjęte w przetargu.


Źródło: Gm. Korzenna, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować