Pogoda - Sądeckie.pl

20

Dzisiaj jest: 20. 09. 2021 Do końca roku: 102 dni
Jakość Powietrza

Gmina Limanowa: Blisko 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont dróg w Siekierczynie i Lipowem

Gmina Limanowa: Blisko 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont dróg w Siekierczynie i Lipowem

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Limanowskiego w piątek 14 maja br. Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut odebrał z rąk Pierwszego Wicewojewody Małopolskiego Józefa Leśniaka czek na kwotę 2 mln 997 675,39 zł. To kolejne już środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozyskane przez Gminę Limanowa, dzięki którym zostaną wyremontowane dwie drogi: w Lipowem i Siekierczynie.

Dziękuję Panu Wojewodzie Małopolskiemu Łukaszowi Kmicie oraz Wicewojewodzie Józefowi Leśniakowi za kolejne tak znaczące wsparcie, przeznaczone dla samorządów z Małopolski. Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg poprawi się bezpieczeństwo oraz jakość życia na ternie gminy Limanowa - podkreśla Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut - dziękuje rządowi za wsparcie i możliwość przeznaczenia środków na infrastrukturę drogową, co skutkuje zwiększeniem komfortu dla mieszkańców gminy Limanowa. Bez tych środków nie bylibyśmy w stanie w takim stopniu spełniać oczekiwań mieszkańców naszej gminy.


Warto dodać, że dofinansowanie dla gminy Limanowa to aż 70 % kosztów kwalifikowanych wnioskowanych kwot. Gmina Limanowa wnioskowała o środki na remonty dwóch dróg w Lipowem i Siekierczynie:
  1. "Remont drogi gminnej 340500K Siekierczyna - Raszówki - Jabłoniec w km 0+000 do km 3+219 w miejscowości Siekierczyna" kwota otrzymanego dofinansowania: 1 367 450,95 zł
  2. "Remont drogi gminnej 340447K Lipowe - Talagówka - Limanowa w km od 0+000 do km 2+560 (z wyłączeniem odcinka w km od 0+060 do km 0+105) w miejscowości Lipowe" kwota otrzymanego dofinansowania: 1 630 224,44 zł

Gmina Limanowa przeprowadziła już postępowania przetargowe, dzięki czemu inwestycje już wkrótce doczekają się realizacji. Podpisano także umowy z wyłonionym wykonawcą, którym jest Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe LIMDROG Sp. z o.o. Do końca kwietnia ma nastąpić przekazanie placu budowy, a planowany termin zakończenia obu zadań wyznaczono na koniec października br.


Źródło: Gm. Limanowa, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować