Pogoda - Sądeckie.pl

20

Dzisiaj jest: 20. 09. 2021 Do końca roku: 102 dni
Jakość Powietrza

Gród Czop Podegrodzie awansował do turnieju finałowego o II Ligę Ogólnopolską

Gród Czop Podegrodzie awansował do turnieju finałowego o II Ligę Ogólnopolską

Kapitalnie w turnieju barażowym o awans do II ligi ogólnopolskiej siatkarzy zaprezentowali się zawodnicy Gród Czop Podegrodzie. Wyjeżdżając do pod Rzeszowskiej miejscowości nie byli faworytem turnieju.

Trzeba wspomnieć że Klub istnieje od 2013 roku i jeśli chodzi o siatkówkę amatorską, to drużyna może pochwalić się wieloma sukcesami. Największymi z nich jest zdobycie Wicemistrzostwa Polski Amatorów oraz zdobycie drugiego miejsca w Pucharze Polski Amatorów. Dopiero od dwóch lat Gród rywalizuje w profesjonalnej lidze pod szyldem PZPS i dzisiaj osiąga niebywałe wręcz sukcesy, z myślą o lidze ogólnopolskiej.


Po zdobyciu jako beniaminek drugiego miejsca w I Lidze Małopolski, drużyna z Podegrodzia, uzyskała prawo do gry w barażach o II Ligę Ogólnopolską. Te zostały rozegrane w dniach 9-11 kwietnia 2021 w Rakszawie (powiat podkarpacki). Jak się później okazało Podegrodzie było czarnym koniem wspomnianych baraży, wygrywając wszystkie mecze.


Pierwszy pojedynek siatkarze z Podegrodzia stoczyli z gospodarzami turnieju, TKF Anilana Rakszawa i pewnie wygrali 3:0. Według organizatorów środkowy Grodu Kamil Zając był najlepszym zawodnikiem na parkiecie i otrzymał nagrodę gracza meczu.


W sobotę Gród Czop Podegrodzie po morderczym pojedynku pokonał drużynę ze stolicy UKS Iskrę Warszawa 3:2, a MVP spotkania został Adrian Potoniec. Było to niezwykle ważne zwycięstwo ponieważ cały czas gonili wynik będąc pod presją. Wygrana z Warszawą dała niesamowitą wiarę w siebie i wiarę w dobry wynik podczas barażów.


Podopieczni trenera Łukasza Mężyka poszli za ciosem i w ostatnim pojedynku podczas turnieju pewnie wygrali spotkanie z AKS Karol Lublin wynikiem 3:0. Zawodnikiem tego meczu został wybrany Mateusz Piwowar. Tym samym Gród Czop Podegrodzie z kompletem zwycięstw melduje się w turnieju finałowym o awans do II Ligi Ogólnopolskiej.


Na szczególną uwagę podczas tych baraży zasługuje fakt że, oprócz fantastycznej formy, nasza drużyna została uhonorowana aż trzema nagrodami indywidualnymi. Wybranie aż trzech graczy jako MVP, świadczy o tym że nie jesteśmy indywidualistami lecz drużyną, gdzie każdego dnia inny gracz może być liderem – komentuje prezes KS Gród Czop Podegrodzie Łukasz Frączek.


Na turniej finałowy siatkarze z Podegrodzia wyruszą już za dwa tygodnie (23-25 kwietnia) do Skalmierzyc a ich rywalami będą:
  • Legiony Skalmierzyce (woj. wielkopolskie)
  • Team Cresovia Górowo Iławieckie (woj. warmińsko-mazurskie)
  • BTS Bolesławiec (woj. dolnośląskie)


Do II Ligi ogólnopolskie awansuje tylko zwycięzca w/w turnieju.Źródło: Gm. Podegrodzie

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować