Kierowanie bez uprawnień, jazda z promilami, niebezpieczne manewry na jezdni - policjanci sądeckiej drogówki o wynikach sobotnich działań kontrolnych

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu poinformowali o wynikach sobotnich działań kontrolnych, które miały na celu zapobieganie i wykrywanie naruszeń przepisów ruchu drogowego przez kierowców, którzy stwarzają zagrożenie na drogach. W trakcie działań, które odbywały się głównie po zmroku, policjanci sprawdzili 26 pojazdów i ujawnili 2 przestępstwa i 30 wykroczeń. Zatrzymali również 2 prawa jazdy i 14 dowodów rejestracyjnych.

Kierowanie bez uprawnień, jazda z promilami, niebezpieczne manewry na jezdni - policjanci sądeckiej drogówki o wynikach sobotnich działań kontrolnych

Jednym z ujawnionych przestępstw było kierowanie pojazdem po cofnięciu uprawnień. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 30-letniego mężczyznę, który jechał bmw po al. Józefa Piłsudskiego z nadmierną prędkością i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem należącym do jego matki i podał policjantom dane osobowe swojego brata, aby uniknąć odpowiedzialności. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami na łączną kwotę 1400 złotych, a za przestępstwo kierowania pojazdem po cofnięciu uprawnień grozi mu kara do 2 lat więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.


Drugim przestępstwem było kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 20-letnią kobietę, która jechała toyotą po ulicy Bulwar Narwiku z uszkodzonym oświetleniem. Policjanci stwierdzili, że kobieta miała w organizmie 0,7 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej m.in. kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat.


Około godziny 21:45, na parkingu przy Rondzie Solidarności, policjanci zatrzymali 19-letniego kierowcę seata, który wykonywał niebezpieczne manewry na jezdni. Kierowca, który był wspomagany przez kilka innych osób, narażał na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci odebrali mu prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu. Grozi mu wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów na kilka lat. Ponadto policjanci zbadali stan techniczny pojazdu i stwierdzili, że nie spełnia on wymogów dotyczących emisji spalin i hałasu.


W ramach akcji prewencyjnej, policjanci przeprowadzili 26 kontroli drogowych i ujawnili 32 naruszenia przepisów, w tym 6 przypadków przekroczenia prędkości. Nałożyli 24 mandaty karne i skierują wniosek do sądu o ukaranie. Zatrzymali także dwa prawa jazdy i 14 dowodów rejestracyjnych pojazdów, które nie nadawały się do użytku. Policjanci wykorzystali nowy radiowóz z wyposażeniem do badania pojazdów pod kątem wpływu na środowisko.


Policjanci z Wydziału Prewencji w Nowym Sączu interweniowali w sprawie nieletnich, którzy pili alkohol w miejscu publicznym. Sześć osób dostało mandaty, a jedna została oddana pod opiekę. Sprawa trafi do sądu rodzinnego, który zbada, czy doszło do demoralizacji nieletnich. Policja ustala też, kto dostarczył alkohol niepełnoletnim i będzie go ścigać.


W ramach działań kontrolnych na drogach Nowego Sącza policjanci z drogówki zatrzymali kilku kierowców, którzy łamali przepisy ruchu drogowego. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach i ograniczenie liczby wypadków i kolizji. Policja zapowiada, że takie kontrole będą się powtarzać.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować