Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 10. 2022 Dni od początku roku: 276 Dni do końca roku: 88
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Kolejne z rzędu zwycięstwo drużyny Sandecji. 2:1 w meczu z Koroną Kielce

Kolejne z rzędu zwycięstwo drużyny Sandecji. 2:1 w meczu z Koroną Kielce

W sobotę 8 maja na stadionie w Nowym Sączu drużyna Sandecji rozegrała mecz w ramach 29. kolejki Fortuna 1 Ligi. Jej rywalem była Korona Kielce. Podopieczni Dariusza Dudka dopięli swego i podtrzymali kapitalną serię siedemnastu już spotkań bez porażki z rzędu. Dwie zwycięskie bramki dla "Biało-Czarnych" zdobył Michał Walski.

Trener Dariusz Dudek po meczu zaznaczył, że to właśnie z Koroną Kielce poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie, ale los się odwrócił i "Biało-czarni" kontynuują świetną passę, która może robić wrażenie.


Słowa uznania należą się moim zawodnikom, bo był to bardzo trudny mecz. Mam w pamięci moją pierwszą porażkę w tym sezonie i to właśnie Korona była zespołem, który z nami zwyciężył. Na szczęście ten los się odwrócił i to my mamy dzisiaj dość długą passę zwycięstw i myślę, że to jest wynik, który może robić wrażenie. Tak, jak powiedziałem, lodu na głowę mi nie trzeba dawać, robimy swoją robotę, cały czas chcemy wygrywać w każdym spotkaniu, chcemy mieć te trzy punkty. Wracając do meczu to na pewno było to spotkanie trudne, ciężkie, ponieważ Korona słynie z tego, że ma w swoich szeregach piłkarzy, którzy potrafią grać techniczną piłkę, ale jest to też zespół walczaków. Dzisiaj nałożyliśmy to na ich sposób walki i agresji, byliśmy dobrze zorganizowani i to spowodowało, że strzeliliśmy dwie bramki. Można powiedzieć pierwsza bramka Michała Walskiego bardzo ładna, bo takie uderzenia trenujemy, on ćwiczy i dosyć często mu takie piłki wchodzą. Słowa uznania dla niego i całego zespołu. Myślę, że "Waluś" dzisiaj zasłużył na pochwałę, śmialiśmy się w szatni, że mógł zdobyć hattricka, ale nie zdążył. Mamy też swoje problemy, kapitan Szufryn wypadł, zobaczymy, chyba będzie ciężka kontuzja, pojechał do szpitala. Mam nadzieję, że jak najszybciej będzie z nami, bo to jest dobry duch tego zespołu, klubu. Życzę mu dużo, dużo zdrowia i mam nadzieję, że diagnoza będzie taka, że będzie mógł zagrać z nami w następnym meczu - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener zespołu Sandecji, Dariusz Dudek.


Drużyna Sandecji zagrała w składzie: Dawid Pietrzkiewicz - Adrian Danek, Tomasz Boczek, Dawid Szufryn (82' Jan Kuźma), Wojciech Hajda - Damian Chmiel (71' Dawid Błanik), Kamil Ogorzały, Michał Walski, Bartłomiej Kasprzak, Damir Šovšić (51' Wiktor Żołądź) - Rubio (71' Robert Prochownik).


Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec). Mecz odbył się bez udziału publiczności.


Źródło: MKS Sandecja

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować