Koronawirus. Kolejni zakażeni i ozdrowieńcy w subregionie sądeckim

Koronawirus. Kolejni zakażeni i ozdrowieńcy w subregionie sądeckim

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 26 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 10. Na Sądecczyźnie pojawiło się również 14 nowych ozdrowieńców. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim jest 9 nowych zachorowań, a w powiecie gorlickim 3. Pojawiło się również 7 ozdrowieńców.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 184 osób. To 93 kobiety i 91 mężczyzn, w wieku od 9 miesięcy do 89 lat, z Krakowa (41 osób), powiatu nowotarskiego (30 osób), nowosądeckiego (26 osób), krakowskiego (12 osób), tatrzańskiego (11 osób), Nowego Sącza i powiatu tarnowskiego (po 10 osób), limanowskiego (9 osób), oświęcimskiego (6 osób), olkuskiego (5 osób), wadowickiego i wielickiego (po 4 osoby), bocheńskiego, gorlickiego, myślenickiego, proszowickiego (po 3 osoby), brzeskiego (2 osoby) oraz Tarnowa i powiatu dąbrowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 17 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 5257 osób.


Niestety PSSE poinformowała o śmierci 67-letniej kobiety, mieszkanki powiatu tarnowskiego oraz 74-letniej kobiety, mieszkanki powiatu wadowickiego, które przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarłe miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 88.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców są 22 kobiety i 22 mężczyzn, w wieku od 9 miesięcy do 75 lat, z powiatu nowosądeckiego (14 osób), limanowskiego (7 osób), myślenickiego (5 osób), Krakowa i powiatu wadowickiego (po 4 osoby), powiatów: bocheńskiego, krakowskiego, tarnowskiego (po 3 osoby) oraz suskiego (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 2023 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, fot. PSSENS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować