Pogoda - Sądeckie.pl

16

Dzisiaj jest: 16. 10. 2021 Do końca roku: 76 dni
Jakość Powietrza:

Krynica-Zdrój, Tarnów i Zakopane będą współpracować przy organizacji III Igrzysk Europejskich. Listy intencyjne podpisane

Krynica-Zdrój, Tarnów i Zakopane będą współpracować przy organizacji III Igrzysk Europejskich. Listy intencyjne podpisane

Krynica-Zdrój, Tarnów i Zakopane – to trzy małopolskie miasta, które będą współpracować przy organizacji III Igrzysk Europejskich. W uroczystym podpisaniu listów intencyjnych wzięli udział marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Tomasz Urynowicz, Piotr Ryba – burmistrz Krynicy-Zdrój, Roman Ciepiela – prezydent Tarnowa i Tomasz Filar – zastępca burmistrza Zakopanego.

Podpisane listy intencyjne mają na celu zacieśnienie wspólnych działań, wzajemne wsparcie oraz współpracę administracyjną i operacyjną przy organizacji III Igrzysk Europejskich 2023. Wkrótce zostanie zakończony również etap negocjacji kontraktu pomiędzy organizatorami imprezy, czyli Województwem Małopolskim i Miastem Kraków a Europejskim Stowarzyszeniem Komitetów Olimpijskich oraz Polskim Komitetem Olimpijskim. Dzięki temu możliwe będzie zatwierdzenie programu sportowego imprezy.


Od 22 czerwca 2019 roku wspólnie z miastem Kraków intensywnie pracujemy nad tym, aby przygotować to wydarzenie na najwyższym sportowym poziomie. W ubiegłym roku rozpoczęły się prace nad wyborem lokalizacji rozgrywania poszczególnych dyscyplin sportowych. Analizy ekspertów wyłoniły trzy kluczowe miasta, które staną się arenami mistrzostw, są to Krynica-Zdrój, Tarnów i Zakopane. To właśnie tam rozegrają się wielkie sportowe emocje. Liczymy na to, że organizacja tak prestiżowego wydarzenia będzie mocnym impulsem dla małopolskiej turystyki i przyspieszy rozwój gospodarczy, nie tylko w skali regionu, ale całego kraju - mówi marszałek Witold Kozłowski.


Igrzyska Europejskie 2023 w Krakowie i Małopolsce

Igrzyska Europejskie to sztandarowa impreza organizowana przez Stowarzyszanie Europejskich Komitetów Olimpijskich. Dotąd odbyły się dwie edycje wydarzenia: w 2015 roku w Baku (Azerbejdżan) i w 2019 w Mińsku (Białoruś). Igrzyska Europejskie to zawody sportowe rozgrywane co cztery lata z udziałem 50 reprezentacji krajów europejskich.


Przypomnijmy, że Kraków i Małopolska otrzymały rolę gospodarza III Igrzysk Europejskich 2023 na nadzwyczajnym posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich w Mińsku 22 czerwca 2019 roku. Za kandydaturą jednogłośnie opowiedziały się narodowe komitety zrzeszone w Stowarzyszeniu Europejskich Komitetów Olimpijskich.


W trakcie trwania Igrzysk Europejskich zawodnicy będą mogli zdobyć kwalifikacje olimpijskie w wybranych sportach. Podczas imprezy w naszym regionie planuje się udział ok. 5000 zawodników z 50 krajów Europy.
Igrzyska Europejskie, prócz walorów współzawodnictwa sportowego, będą promować zdrowy tryb życia, dziedzictwo kulturowe i edukacyjne kraju gospodarza, fair play i przyjaźń między narodami.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować